News

Microsoft uczy się na błędach? Przeglądamy pierwsze recenzje Age of Empires II Definitive Edition

LM, 12.11.2019 17:49 0

Tytuł ukaże się już w najbliższy czwartek, a opublikowane do tej pory opinie wskazują, że nostalgiczna wycieczka powinna przebiegać bez dodatkowych trudności.

Już za dwa dni na rynku pojawi się zapowiedziana jeszcze w 2017 roku usprawniona i zarazem rozszerzona wersja świetniej strategii czasu rzeczywistego Age of Empires II – Definitevie Edition. Początkowy zapał fanów względem remasterów skutecznie ostudziła premiera definitywnej wersji gry Age of Empires, która mówiąc wprost, była daleka od ideału. Nałożone przez Microsoft embargo na opinie recenzentów już spadło, a w sieci zaczęły pojawiać się pierwsze publikacje i chociaż na razie jest ich niewiele, to niemal jednoznacznie wskazują na korzyść poprawionego sequela.

W chwili pisania wiadomości serwis Metacritic zliczył zaledwie 9 ocen, których średnia wynosiła 80 punktów. Oczywiście nie można od razu popadać w skrajny optymizm, bo zapewne kolejne oceny będą spływać jeszcze przez najbliższy tydzień, ale gdyby Age of Empires II: Definitive Edition było obarczone bolączkami wydanego w minionym roku remastera, to zapewne już byśmy o tym wiedzieli. Tymczasem recenzenci chwalą usprawnioną sztuczną inteligencję przeciwników, zawartość dodaną przez twórców w ramach bonusowego DLC i bardzo pozytywnie oceniają czas spędzony na ogrywaniu tytułu. Remaster zebrał baty jedynie za przestarzałe mechanizmy rozgrywki, które mogą być nieco nieintuicyjne dla dzisiejszych graczy, ale na to byliśmy raczej gotowi. Poniżej przykładowe oceny:

  • Wccftech – 9/10
  • Windows Central – 9/10
  • Hobby Consolas – 8.8/10
  • PCGamesN – 8/10
  • PC Gamer 78/100
  • PC Invasion 6/10

Age of Empires II: Definitive Edition zadebiutuje już 14 listopada na PC za pośrednictwem sklepu Microsoftu i platformy Steam. Tego samego dnia na deskach X019 w Londynie zobaczymy pierwsze materiały z rozgrywki w nadchodzącym Age of Empires IV.

https://www.youtube.com/watch?v=ZOgBVR21pWg

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze