News

CD Projekt RED żałuje, że Wiedźmin 3 nie poświęcił więcej miejsca na wątek tatuażu Ciri

LM, 12.11.2019 07:15 5

Nawet jeśli tytuł spotkał się z uznaniem graczy i recenzentów, to twórcy wciąż widzą zmarnowany potencjał na jeszcze lepszą opowieść.

Od premiery najnowszej i jak na razie ostatniej odsłony przygód Geralta – Wiedźmin 3: Dziki Gon – minęły już ponad cztery lata. Odpowiedzialne za serię studio CD Projekt RED jest już niemal na finiszu swojej kolejnej produkcji, Cyberpunk 2077, ale niektórzy deweloperzy wciąż wracają myślami do Wiedźmina i potencjału, który zmarnowano. Okazuje się, że kierujący zespołem scenarzystów Jakub Szamałek nie może odżałować faktu, że w Wiedźminie 3 nie pociągnięto dalej wątku związanego z tatuażem Ciri. Podczas zabawy dowiemy się od niej jedynie, że jest to pamiątka po kimś, kto już nie żyje, a tymczasem materiał źródłowy oferuje bardzo złożony wątek z nim związany.

W rozmowie z redakcją PC Gamera Szamałek wspomina, że twórcy nie mieli wystarczająco dużo czasu, żeby umieścić wątek w grze, a ten wydaje się bardzo interesujący. Moment, w którym powstał tatuaż, odwołuje się do czasów, w których Ciri odkrywa swoje mroczniejsze oblicze i działa wiedziona najgorszymi instynktami. Ukazanie pełnego wątku wraz z postacią Mistle, przemianą Ciri i wyrzutami sumienia, które nadeszły potem, mogłoby stanowić doprawdy świetną opowieść. „Być może jest to coś, czemu poświęcimy nieco więcej uwagi w przyszłości” - skwitował Szamałek.

Cóż, nie da się ukryć, że nawet jeśli gra Wiedźmin 3 Dziki Gon wraz z dodatkami była w stanie przykuć nas do ekranu na dziesiątki, a nawet setkę godzin, to wciąż jest to zaledwie wycinek tego, co znajdziemy w prozie Sapkowskiego. Na szczęście nawet bez rozwiniętego wątku Ciri Wiedźmin 3 zaoferował nam wiele ciekawych opowieści, ale jeśli twórcy uważają, że to wciąż za mało i zamierzają uraczyć nas czymś jeszcze lepszym przy okazji Wiedźmina 4, to nie będziemy ich od tego odwodzić.

Tymczasem nadchodząca gra RED-ów – Cyberpunk 2077 – ukaże się na rynku 16 kwietnia 2020 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=x05hIYpw1lU

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze