News

Twórcy Dead Cells nie mogą oprzeć się pokusie przygotowania kolejnej aktualizacji do gry

LM, 08.11.2019 15:10 0

Na serwery trafiła właśnie 15. darmowa paczka zawartości. Corrupted Update ma przede wszystkim poprawić równowagę rozgrywki, ale przy okazji wprowadza nowy biom, mutacje, runę, nagrody i osiągnięcia.

Jeśli ktoś zapyta Was o dobrą metroidvanię z elementami roguelike, to bez cienia wątpliwości możecie polecić mu wydaną w minionym roku grę Dead Cells. Tytuł rokował świetnie nawet w katalogu Wczesnego Dostępu Steam, a twórcom udało się utrzymać, a nawet podnieść poziom dla finalnej wersji. I co równie ważne, nawet kilkanaście miesięcy po debiucie i sukcesie tytułu, wciąż nie przestali wypuszczać do niego darmowych aktualizacji, a najnowsza z nich – Corrupted Update – właśnie trafiła na serwery PC Steam. Zanim przejdziemy do szczegółów, warto zaznaczyć, że łatka pojawi się w najbliższym czasie również na konsolach, ale na razie Motion Twin nie wskazało jeszcze konkretnego terminu.

Celem Corrupted Update jest przede wszystkim zrównoważenie poziomu trudności dla każdej z dostępnych stref – twórcy chcieli, by niezależnie od obranej przez nas ścieżki, gra wydawała się równie angażująca, czyli mówiąc wprost – wszędzie będą karać nas tak samo. Obok tego pojawiła się nowa, stosunkowo krótka i dostępna już na początku raidu lokacja — Corrupted Confinement. Twórcy gwarantują, że znajdziemy w niej przeklętą skrzynię, a wyjście z niej doprowadzi nas bezpośrednio do lokacji Ancient Sewers lub Ramparts. Na szczególną uwagę zasługuje także nowa runa Explorer Instinct Rune, która wskaże wszystkie punkty interakcji na mapie, tak by gracze nie musieli już cofać się do zakrytych fragmentów poziomu, by odkryć, że niczego tam nie ma. Więcej szczegółów aktualizacji znajdziecie pod tym adresem.

Dead Cells ukazało się w sierpniu minionego roku na PC, PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. W tym roku do kolekcji dołączyło wydanie na urządzenia mobilne z iOS, a wersja na Androida ukaże się już w 2020 roku.

https://www.youtube.com/watch?v=JSh_8aUYUr4&feature=emb_title

Kup grę Dead Cells na PC w sklepie Sferis.pl.

najnowsze