News

The Outer Worlds ukończone bez zabijania - na najwyższym poziomie trudności!

pepsi, 08.11.2019 20:54 0

The Outer Worlds daje dużą dowolność w podejściu do napotykanych postaci, ale przejść grę bez zabijania to nie lada sztuka. Pewien śmiałek poprzeczkę zawiesił jeszcze wyżej.

Kyle Hinckley znów tego dokonał! Po tym, jak zadziwił świat przechodząc Fallouta 4 całkowicie pacyfistyczną ścieżką, teraz skopiował swój wyczyn w The Outer Worlds. Przez całą kampanię udało mu się nikogo nie zabijać, a osiągnął to grając na najwyższym poziomie trudności, Supernova. Z unikaniem konfliktów radził sobie na rozmaite sposoby. Najprostszym była ucieczka, ale zdarzały się momenty, w których musiał sięgnąć po rozwiązania niestandardowe i używać specjalnych umiejętności.

Unikanie walki ciągnęło zresztą za sobą określone konsekwencje w rozwoju postaci. “Wykonywanie zadania, które bazuje na dwóch źródłach doświadczenia (walka, questy), sprawia, że twój bohater jest na niższym poziomie niż powinien. W takim przypadku doświadczenie nie może pochodzić z walki, więc w całości bazowało na questach, które mogły być ukończone bez konieczności stosowania przemocy, a także pomniejszych sprawności jak otwieranie zamków, przemowy czy hakowanie” – tłumaczy Hinckey, cytowany przez Polygon.

Zapis jego dokonania dostępny jest na YouTubie – w 50 częściach. Materiał zawiera spoilery. Zachęcamy też do lektury naszej recenzji The Outer Worlds.

https://www.youtube.com/watch?v=CgSyvKSCKXY&list=PLcg6Kygx-MfTShjFFfmxlGn0HLjZ1oXZP&index=1

Gry RPG w sklepie sferis.pl

najnowsze