News

Electronic Arts postanowiło porzucić markę Skate [aktualizacja]

Maria Wawrzyniak, 08.11.2019 18:48 0

Stało się – prawa amerykańskiej firmy do znaku towarowego Skate zwyczajnie wygasły.

AKTUALIZACJA: Cóż, nie musieliśmy długo czekać na zmianę decyzji – zgodnie z doniesieniami serwisu VG247, firma Electronic Arts złożyła właśnie wniosek o odnowienie oryginalnego znaku towarowego Skate.


Wszystkie znaki na niebie i ziemi sugerują, że najprawdopodobniej nigdy nie doczekamy się kontynuacji popularnej serii Skate, która została zapoczątkowana w 2007 roku. W szczególności tyczy się to jednego konkretnego znaku, tyle że towarowego – z danych pochodzących z Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) wynika, że prawa firmy Electronic Arts do znaku towarowego Skate wygasły 1 sierpnia bieżącego roku. Warto zaznaczyć, iż nastąpiło to po ich odnowieniu w lutym 2018 roku.

Odrobinę więcej informacji dostarcza serwis Justia Trademarks, który specjalizuje się w gromadzeniu wszelkich zapisów prawnych. Znajdziemy tam pełną historię postępowania w sprawie marki Skate. Dzięki niej możemy dowiedzieć się, że przyczyną wygaśnięcia praw firmy Electronic Arts do znaku towarowego jest brak odpowiedzi na korespondencję z USPTO. Wygląda więc na to, iż twórcy ostatecznie zdecydowali się zrezygnować z marki, a my jednak nie doczekamy się czwartek odsłony kultowego cyklu.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze