News

Frontier Developments z kolejną udaną strategią – premiera, zwiastun i pierwsze oceny Planet Zoo

LM, 05.11.2019 13:38 0

Tytuł ukaże się już dzisiaj za pośrednictwem platformy Steam.

Jeśli należycie do grona miłośników strategii ekonomicznych, to z pewnością zainteresuje Was fakt, iż studio Frontier Developments, znane z takich tytułów jak Planet Coaster czy Jurassic World Evolution, przygotowało dla Was kolejną udaną produkcję – Planet Zoo. Zapowiedziana w kwietniu strategia jeszcze dzisiaj pojawi się na serwerach platformy Steam, a tymczasem Nvidia opublikowała na YouTube jej premierowy zwiastun.

Jednocześnie w serwisie Metacritic zamieszczono już pierwsze opinie recenzentów – tych jest zaledwie 7, ale wszystkie wyraźnie przemawiają na korzyść Planet Zoo i na tę chwilę dają jej wynik rzędu 82 punktów. Recenzenci chwalą podejście do tematu, klimat, rozbudowane mechaniki i udane zaadaptowanie sprawdzonych wcześniej rozwiązań. Większość negatywnych głosów koncentruje się na pomniejszych błędach i stabilności aplikacji, z czym zapewne deweloperzy uporają się już przy pierwszych popremierowych aktualizacjach.

Planet Zoo to – jak łatwo się domyślić – strategia, w której prowadzimy własny ogród zoologiczny. Twórcy oddali do naszej dyspozycji wiele gatunków zwierząt, ale musimy pamiętać o przystosowaniu placówki do ich jasno sprecyzowanych potrzeb. Obok tego musimy brać pod uwagę komfort osób odwiedzających park i dbać o dobrą sytuację finansową firmy. Największą atrakcją gry jest bardzo realistyczne zachowanie zwierząt, a także kilka dodatkowych mechanik związanych z genetyką i rozmnażaniem. Całość ujęto w dopracowanej i przyjemnej dla oka oprawie wizualnej.

Na razie twórcy nie wspomnieli jeszcze o możliwości wydania gry na konsolach, ale biorąc pod uwagę fakt, że ich poprzednia gra – Jurassic World Evolution – ukazała się także na PlayStation 4 i Xboksie One, to być może już niedługo tytuł ukaże się także poza PC Steam.

https://www.youtube.com/watch?v=scQWT-5ldF8

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze