News

PlayStation 4 stało się drugą najlepiej sprzedającą się domową konsolą w historii

Maria Wawrzyniak, 30.10.2019 18:15 0

Firma Sony opublikowała nowy raport finansowy, którego wyniki wydają się bardzo zadowalające, ale Japończycy oczekiwali więcej.

Firma Sony upubliczniła nowy raport finansowy z drugiego kwartału 2019 roku finansowego (od 1 lipca do 30 września), z którego wynika, że konsola PlayStation 4 wciąż cieszy się naprawdę ogromną popularnością. Co więcej, sprzęt oficjalnie stał się drugą najlepiej sprzedającą się konsolą domową w historii z pokaźną liczbą 102,8 miliona sprzedanych egzemplarzy – przed nim znajduje się jedynie PlayStation 2 ze 155 milionami, zaś na trzecim miejscu dumnie stoi pierwsze PlayStation, które dotychczas sprzedało się w liczbie 102,49 mln. Rezultaty, choć naprawdę świetne, ostatecznie nie zadowoliły japońskiego giganta.Źródło: PCMag.com

Zgodnie z raportem w drugim kwartale 2019 roku finansowego do sprzedaży trafiło 2,8 miliona egzemplarzy, co jest niestety gorszym wynikiem o 1,1 miliona niż w analogicznym okresie 2018 roku. Być może to jest powodem niezadowolenia firmy – wpływ na ten konkretny wynik mogło mieć między innymi opóźnienie premiery The Last of Us: Part II i podanie oficjalnej daty debiutu PlayStation 5, przez co większość graczy z zamiarem zakupu konsoli Sony postanowiła poczekać na nową generację. Z tego względu firma postanowiła obniżyć prognozy sprzedażowe na okres od 1 kwietnia 2019 do 31 marca 2020 roku – pierwotnie przewidywano, że PlayStation 4 sprzeda się w liczbie 15 milionów sztuk, jednak teraz ta liczba zmieniła się na 13,5 miliona.

Co ciekawe, wzrosło zainteresowanie abonamentem PlayStation Plus, z którego korzysta już aż 36,9 mln graczy, co daje wzrost o 2,6 mln. Jednocześnie spadła sprzedaż gier, która w drugim kwartale 2019 roku finansowego osiągnęła wynik 61,3 mln kopii, czyli aż o 13,8 mln mniej niż w zeszłym roku. Wszystkie dokładne dane możecie znaleźć również pod tym adresem.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze