News

Premierowa aktualizacja The Outer Worlds na Xbox One będzie ważyć 38 GB

Maria Wawrzyniak, 17.10.2019 21:00 0

Studio Obsidian Entertainment ostrzega posiadaczy konsoli Xbox One, którzy zdecydują się na kupno gry.

Premiera The Outer Worlds zbliża się wielkimi krokami, dlatego deweloperzy ze studia Obsidian Entertainment uznali za stosowne, aby poinformować graczy o kolejnych szczegółach – tym razem technicznych. Twórcy zdradzili, że gracze, którzy postanowią zakupić pudełkowe wydanie produkcji na konsole Xbox One jeszcze przed pierwszym uruchomieniem tytułu będą musieli pobrać aktualizację o wielkości 38 gigabajtów. Taka jest waga całej zawartości gry – pomimo posiadania płyty, moglibyście więc równie dobrze jej nie mieć, bo i tak będziecie musieli ściągnąć ją od zera. To dość przykra wiadomość dla fanów wydań fizycznych, którzy przecież decydują się na ich zakup, aby czegoś podobne uniknąć, szczególnie w przypadku konsol.

Jeżeli natomiast posiadacie sprzęt PlayStation 4, nie musicie się martwić – przynajmniej nie tak bardzo, jak posiadacze konsoli od Microsoftu. Dla graczy ze sprzętem Sony premierowa aktualizacja będzie ważyć „tylko” 18 gigabajtów. Nie zmienia to jednak faktu, że taka liczba jest nadal liczbą sporą dla tych, którzy niekoniecznie mają dostęp do wysokiej prędkości łącza internetowego. Co więcej, na razie nie mamy pojęcia, dlaczego posiadacze płyt z The Outer Worlds na Xbox One będą musieli pobierać więcej zawartości, niż nabywcy cyfrowej wersji, która zajmuje dokładnie 36,78 GB i zawiera już w sobie od razu wspomnianą aktualizację. Nie wiemy również, skąd wzięła się ta różnica w wielkości patcha w przypadku obu konsol. Studio Obsidian Entertainment nie podało powodów, przynajmniej na razie.

Przypomnijmy, że The Outer Worlds zadebiutuje już 25 października bieżącego roku na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One, natomiast w przyszłym roku gra ukaże się również na Nintendo Switch. Tytuł będzie miał polską wersję językową, która obejmie jedynie napisy.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis

najnowsze