News

FIFA 20 doczekała się patcha, który ma naprawić sporo błędów

Maria Wawrzyniak, 15.10.2019 22:50 0

Electronic Arts wypuściło Title Patch #4 dla pecetowego wydania gry FIFA 20. Dostaliśmy poprawki w trybie kariery!

Jakiś czas temu pisaliśmy o pierwszym popremierowym patchu do gry FIFA 20, który właściwie nie naprawił niczego, co miał naprawić – tyczy się to oczywiście irytujących błędów w trybie kariery. I tak oto z ukojeniem przyszła kolejna łatka, na razie wprawdzie dostępna jedynie na komputerach osobistych, ale w przyszłym tygodniu ma zadebiutować także na konsolach. Aktualizacja nazwana Title Patch #4 wprowadza sporo zmian, wśród których znalazły się również wyczekiwane poprawki dotyczące trybu kariery.

W newsie z końca września dokładnie opisywaliśmy, o jakie błędy chodzi – dotyczą głównie konferencji prasowych, systemu morale i wywiadów z piłkarzami. Pytania oraz padające odpowiedzi powtarzały się często, poprowadzenie konwersacji równie dobrze mogłoby nie mieć prawa bytu, a to, jak traktujemy zawodników, nawet nie wpływało na ich samopoczucie. Konferencje prasowe też nie funkcjonowały jakoś szczególnie poprawnie, razem z systemem dynamicznego potencjału. Najczęściej zgłaszanym przez graczy błędem okazało się jednak dobieranie piłkarzy przez komputerowych menadżerów – mieli oni bowiem irytującą tendencję do wysyłania na boisko rezerwowych, w dodatku często takich, którzy dopiero rozpoczęli karierę. Nowy patch rozwiązuje ten problem oraz poprawia pytania na konferencjach prasowych. Usunięto również błąd powodujący zbyt częste domaganie się nowicjuszy, aby wypuścić ich na boisko. Ten związany z brakiem Ligi Mistrzów oraz Europy w danym sezonie również został zniwelowany, aczkolwiek poprawka nie dotyczy plików stanu gry, które utworzono przed wyjściem aktualizacji.

Oczywiście nie zabrakło także bardziej ogólnych poprawek – usprawniono działanie bramkarzy, rozwiązano problem z opóźnionym strzelaniem i podawaniem piłki, który –jak się później okazało– wynikał z nieprawidłowego działania animacji, a nie z powodu problemów z internetem. Aktualizacja sprawiła również, że poziomy trudności Ultimate oraz Legendary w FUT są teraz prawdziwym wyzwaniem. A przynajmniej znacznie większym. Zainteresowanych wszystkimi innymi szczegółami najnowszej aktualizacji odsyłamy pod ten adres.

Przypomnijmy, że FIFA 20 zadebiutowała 27 września na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4Xbox One oraz Nintendo Switch w pełnej polskiej wersji językowej.


najnowsze