News

Respawn chciał zrobić nowe Medal of Honor, zanim rozpoczął współpracę z Facebookiem

LM, 14.10.2019 19:31 0

Deweloperzy chcieli wykorzystać lata doświadczeń, by seria powróciła w chwale. I to wcale nie na gogle VR.

Wygląda na to, że firma Facebook, a raczej jej komórka zajmująca się rozwojem i promocją gogli Oculus Rift sprzątnęła nam sprzed nosa nową odsłonę serii pierwszoosobowych wojennych strzelanin Medal of Honor. Zapowiedziane niedawno Medal of Honor: Above and Beyond brzmi obiecująco, ale jak przekonywał reżyser gry, Peter Hirschmann, gra początkowo miała ukazać się dla klasycznej rozgrywki. W rozmowie z redakcją LadBible Hirschmann zdradził, że plany związane z nowym Medal of Honor narodziły się jeszcze na długo przed tym, jak studio Respawn Entertainment nawiązało współpracę z Facebookiem.

Ujawnił, że twórcy zdążyli już opracować pierwsze koncepcje tytułu, gdy Facebookowi udało się wreszcie skontaktować z prezesem studia, Vincem Zampellą. Szybko okazało się, że włodarze Oculusa chcą, aby Respawn przygotował grę na gogle VR, a Zampella wyruszył na spotkanie uzbrojony w pierwsze szkice i kosztorys całego przedsięwzięcia. Facebook kupił to z miejsca. Tak narodziło się Medal of Honor: Above and Beyond, które (miejmy nadzieję) będzie solidną propozycją dla fanów VR.

Bogate doświadczenia Respawnu przy produkcji strzelanek i uznana marka wojennych strzelanin? Medal of Honor powinno powrócić w dobie dziewiątej generacji konsol, czy raczej jest to już dla Was źródło nostalgicznych wspomnień, które powinno ustąpić miejsca kolejnym Call of Duty i Battlefieldom?

Medal of Honor: Above and Beyond ukaże się w 2020 roku na Oculus Rift.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze