News

IO odstawia Hitmana na bok. Studio tworzy nowe uniwersum dla Warnera

pepsi, 10.10.2019 19:52 1

IO Interactive ogłosiło współpracę z WBIE przy nowej grze. Z przedstawionych informacji jasno wynika, że nie będzie to Hitman 3.

Nowa gra na konsole i PC, powstająca we współpracy z Warner Bros. Interactive Entertainment – tak swój kolejny projekt przedstawia duńskie studio IO Interactive. Zostanie on osadzony w zupełnie nowym uniwersum, do którego stworzenia ekipa Hakana Abraka będzie potrzebowała większej siły roboczej. “Obecnie szukamy czołowych talentów, które mogłyby dołączyć do naszego zespołu developerskiego przy tym nadchodzącym tytule” – brzmi fragment komunikatu.

- IO Interactive szczyci się historią tworzenia przykuwających uwagę postaci i uniwersów cieszących naszych graczy – jest to wpisane w nasze DNA – przekonuje Abrak, dyrektor wykonawczy w duńskim studiu. Zdradza ponadto, że nad grą pracować będą równolegle zespoły z Kopenhagi i Malmoe. Nie zdradza jednak żadnych bliższych szczegółów na temat tego przedsięwzięcia.

Wykluczyć można natomiast kontynuację serii Hitman, na której IO Interactive bazowało przez ostatnie lata. Dzięki podjęciu współpracy z Warnerem światło dzienne mógł jeszcze ujrzeć Hitman 2 (zadebiutował pod koniec ubiegłego roku), ale najwidoczniej wydawca woli teraz podążyć w innym kierunku. Jakim? O tym zapewne nieprędko się przekonamy.

Gry z serii Hitman w sklepie sferis.pl

najnowsze