News

Czystki w europejskim oddziale Sony Interactive Entertainment

LM, 10.10.2019 13:02 0

Kilkadziesiąt osób z działu marketingu i PR pożegnało się z Sony po zapowiedzi PlayStation 5.

Okazuje się, że oficjalną zapowiedź konsoli dziewiątej generacji firmy Sony – PlayStation 5 – niektórzy pracownicy europejskiej komórki Sony Interactive Entertainment zapamiętają na długo. Źródła donoszą, że tuż po zapowiedzi urządzenia włodarze amerykańskiego oddziału SIE udali się do Londynu, by przekazać decyzję o licznych zwolnieniach wśród europejskich pracowników. Nie wskazano konkretnie, ile osób pożegnało się ze strukturami Sony, ale mowa tu o dziesiątkach pracowników z działów odpowiedzialnych za marketing oraz public relations.

Wygląda na to, że Sony zamierza mocno ujednolicić działanie wszystkich regionalnych oddziałów pod wodzą amerykańskiej komórki SIEA. Te cieszyły się jak dotąd sporą autonomią w promowaniu gier, co mogło nie podobać się niektórym wydawcom i producentom. Regionalne oddziały mogły same dzielić środki na promowanie w swoich obszarach tych gier, które miały większą szansę na wysoką sprzedaż.

Wygląda na to, że po restrukturyzacji wszystkie oddziały Sony będą mówić jednym głosem, ale nie jest to jedyna zmiana w oczekiwaniu na kolejną generację konsol. Niedawno informowaliśmy o niespodziewanym odejściu z Sony Shawna Laydena, prezesa Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios. Przy okazji można też wspomnieć, że japoński gigant w ubiegłym miesiącu otworzył pierwszy cyfrowy sklep z grami na terytorium Ameryki.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl

najnowsze