News

Sony Interactive Entertainment ze zmianami na szczycie – Shawn Layden zakończył pracę w PlayStation

LM, 01.10.2019 11:59 0

Tymczasem na zasłużoną emeryturę odchodzi dyrektor korporacyjny i szef japońskiego SIE – Atsushi Morita.

Dzisiaj pierwszy października – tak wiem, żadne odkrycie, ale tylko do chwili, gdy nie spojrzymy na tę datę jako początek drugiej połowy roku fiskalnego, czyli momentu, w którym firmy zazwyczaj ogłaszają zmiany kadrowe. Z tej okazji skorzystała firma Sony, która ogłosiła, że prezesi dwóch oddziałów Sony Interactive ustępują ze swoich stanowisk. Pierwszym z nich jest dobrze Wam znany Shawn Layden, czyli szef Sony Interactive Entertainment Worldwide Studios. Ten pożegnał się z Sony i chociaż nie ujawniono powodów tej decyzji, to japońska firma na Twitterze podziękowała mu za wkład w rozwój firmy i życzyła powodzenia w przyszłych przedsięwzięciach. Cóż, o dalszych krokach w karierze Laydena z pewnością jeszcze usłyszymy.

Jednocześnie swoją karierę zakończył Atsushi Morita, szef japońskiego oddziału i zarazem dyrektor korporacyjny Sony Interactive Entertainment. Funkcję dyrektora korporacyjnego przejął po nim Kazuhiko Taekda, a Sony jeszcze nie wskazało nowego szefa japońskiego SIE. Moritę zapewne mieliście okazję zobaczyć wielokrotnie przy większych zapowiedziach japońskiego giganta, szczególnie że z firmą związany był już bardzo długo – tak długo, że w końcu udał się na zasłużoną emeryturę.

Cóż, wygląda na to, że Sony zmienia wartę przed nadejściem konsol nowej generacji. Na razie nie wiadomo jeszcze, dlaczego Layden opuścił firmę, ale gdy pojawią się jakieś konkrety, to z pewnością się o tym dowiecie.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze