Akcje Nintendo najdroższe od czerwca 2018. Switch Lite mobilizuje inwestorów

pepsi
2019/09/19 19:11

Nintendo w wielkim stylu odbiło się po E3, które negatywnie wpłynęło na ceny akcji japońskiej firmy. Inwestorów przekonuje nadchodząca premiera Nintendo Switch Lite.

Akcje Nintendo najdroższe od czerwca 2018. Switch Lite mobilizuje inwestorówCeny akcji Nintendo poszybowały w górę przed premierą konsoli Nintendo Switch Lite. W szczytowym momencie trzeba było za nie zapłacić 42,6 tys. jenów, co jest najwyższą wartością od 4 czerwca 2018 roku. Wynik osiągnięty na zamknięcie dnia handlowego (42 390 jenów) ostatnim razem był lepszy 1 czerwca ubiegłego roku.

Wartość Nintendo została zatem szybko odbudowana po tym, jak po E3 2019 spadek cen akcji doprowadził do obniżenia wartości spółki o miliard dolarów. Inwestorom nie spodobało się wówczas przełożenie terminu wydania jednej z najważniejszych nadchodzących gier, Animal Crossing: New Horizons. Nintendo Switch Lite, które tak zbawiennie wpłynęło na ceny akcji japońskiego giganta, zostało ogłoszone już po E3.

O tym, czego spodziewać się po nowej wersji popularnej konsoli, pisał Jakub Zagalski w swoim artykule Nowy rozdział przenośnego grania. Switch Lite trafi na rynek 20 września, wraz z remakiem klasyku z 1993 roku, The Legend of Zelda: Link’s Awakening.

GramTV przedstawia:

Oferta gier w sklepie sferis.pl

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!