News

Akcje Nintendo najdroższe od czerwca 2018. Switch Lite mobilizuje inwestorów

pepsi, 19.09.2019 19:11 0

Nintendo w wielkim stylu odbiło się po E3, które negatywnie wpłynęło na ceny akcji japońskiej firmy. Inwestorów przekonuje nadchodząca premiera Nintendo Switch Lite.

Ceny akcji Nintendo poszybowały w górę przed premierą konsoli Nintendo Switch Lite. W szczytowym momencie trzeba było za nie zapłacić 42,6 tys. jenów, co jest najwyższą wartością od 4 czerwca 2018 roku. Wynik osiągnięty na zamknięcie dnia handlowego (42 390 jenów) ostatnim razem był lepszy 1 czerwca ubiegłego roku. 

Wartość Nintendo została zatem szybko odbudowana po tym, jak po E3 2019 spadek cen akcji doprowadził do obniżenia wartości spółki o miliard dolarów. Inwestorom nie spodobało się wówczas przełożenie terminu wydania jednej z najważniejszych nadchodzących gier, Animal Crossing: New Horizons. Nintendo Switch Lite, które tak zbawiennie wpłynęło na ceny akcji japońskiego giganta, zostało ogłoszone już po E3. 

O tym, czego spodziewać się po nowej wersji popularnej konsoli, pisał Jakub Zagalski w swoim artykule Nowy rozdział przenośnego grania. Switch Lite trafi na rynek 20 września, wraz z remakiem klasyku z 1993 roku, The Legend of Zelda: Link’s Awakening.

Oferta gier w sklepie sferis.pl

 

najnowsze