News

Wartość Nintendo po E3 spadła o miliard dolarów!

pepsi, 14.06.2019 16:08 3

Inwestorom Nintendo nie spodobało się to, co firma ogłosiła podczas targów E3 2019. Najbardziej nie w smak było im zapewne opóźnienie premiery Animal Crossing: New Horizons.

Ceny akcji Nintendo po konferencji firmy na E3 2019 spadły o 3,5 proc. – przekazał Financial Times. Według wyliczeń portalu, największe od kwietnia wahnięcie dzień po dniu (wtorek-środa) spowodowało, że rynkowa wartość spółki spadła o miliard dolarów! Co więcej, w czwartek nastąpił dalszy spadek, tym razem o 1,55 proc. Powodów, dla których inwestorzy negatywnie zareagowali na ogłoszenia Wielkiego N jest zapewne co najmniej kilka, ale najważniejszym wydaje się przełożenie terminu wydania Animal Crossing: New Horizons.

Poprzednia odsłona serii, Animal Crossing: New Leaf, ukazała się w 2012 roku na 3DS-ie, gdzie jej sprzedaż przekroczyła 12 milionów egzemplarzy. Nie dziwi więc, że z pojawieniem się New Horizons na Switchu wiązano spore nadzieje. Premiera miała nastąpić jeszcze w tym roku, ale Nintendo ogłosiło, że dojdzie do niej dopiero w marcu 2020. Najważniejszymi tytułami przewidzianymi na ten rok pozostają więc Pokemon Sword and Pokemon Shield oraz Luigi’s Mansion 3.

Gry na Switcha w sklepie sferis.pl

najnowsze