Wartość Nintendo po E3 spadła o miliard dolarów!

pepsi
2019/06/14 16:08
3
0

Inwestorom Nintendo nie spodobało się to, co firma ogłosiła podczas targów E3 2019. Najbardziej nie w smak było im zapewne opóźnienie premiery Animal Crossing: New Horizons.

Wartość Nintendo po E3 spadła o miliard dolarów!Ceny akcji Nintendo po konferencji firmy na E3 2019 spadły o 3,5 proc. – przekazał Financial Times. Według wyliczeń portalu, największe od kwietnia wahnięcie dzień po dniu (wtorek-środa) spowodowało, że rynkowa wartość spółki spadła o miliard dolarów! Co więcej, w czwartek nastąpił dalszy spadek, tym razem o 1,55 proc. Powodów, dla których inwestorzy negatywnie zareagowali na ogłoszenia Wielkiego N jest zapewne co najmniej kilka, ale najważniejszym wydaje się przełożenie terminu wydania Animal Crossing: New Horizons.

Poprzednia odsłona serii, Animal Crossing: New Leaf, ukazała się w 2012 roku na 3DS-ie, gdzie jej sprzedaż przekroczyła 12 milionów egzemplarzy. Nie dziwi więc, że z pojawieniem się New Horizons na Switchu wiązano spore nadzieje. Premiera miała nastąpić jeszcze w tym roku, ale Nintendo ogłosiło, że dojdzie do niej dopiero w marcu 2020. Najważniejszymi tytułami przewidzianymi na ten rok pozostają więc Pokemon Sword and Pokemon Shield oraz Luigi’s Mansion 3.

GramTV przedstawia:

Gry na Switcha w sklepie sferis.pl

Komentarze
3
KadwaO
Gramowicz
18/06/2019 21:59

Pokazali nowe pokemony, które w pewnym stopniu zawiodły, animal crossing - złe wieści, brak metroida, zamiast bayonetty - Astral chain, niewiele jakiś nowych zapowiedzi z ich wielkich marek, zagrali trochę na nostali nową postacią do smasha, panzer dragonem i Secret of Mana. Ogólnie jak na standardy directa - przejdzie, ale jak na e3 - słabo.

sc
Gramowicz
15/06/2019 16:08

Ja liczyłem na zapowiedź nowych wersji Switcha, cała sieć o nich gromiła przez ostatnie miesiące. Może to jest powód tych spadków?

Pusio
Kot
14/06/2019 16:27

Skandal. Nintendo pokazało masę dobrych rzeczy na tym E3 i przez najbliższy rok nasprzedają się tyle kopii gier, że zarobią miliardy. Ci inwestorzy to jakieś niewyedukowane janusze binzesu.

...

Może sam sobie kupię kilka akcji nintendo, skoro teraz spadły, a po premierze BOTW2 napewno wzrosną ._. ?