Nintendo Switch Lite oficjalnie zapowiedziane, premiera we wrześniu

LM
2019/07/10 15:03

Tańsza i uboższa wersja Switcha dla fanów handheldów.

Po wielu miesiącach plotek firma Nintendo oficjalnie zapowiedziała przenośną konsolkę Nintendo Switch Lite. Okrojona, mniejsza i znacznie tańsza konsola zadebiutuje na rynku dokładnie 20 września z sugerowaną ceną na pułapie niespełna 200 dolarów (ok. 760 PLN). Japończycy przygotowali trzy warianty kolorystyczne urządzenia: żółty, szary i turkusowy.

Nintendo Switch Lite oficjalnie zapowiedziane, premiera we wrześniu

GramTV przedstawia:

Omawiane urządzenie dedykowane jest wyłącznie fanom handheldów. Nintendo Switch Lite dystrybuowane jest bez stacji dokującej, złącza HDMI i możliwości podpięcia konsoli do telewizora. Dodatkowo zamocowanych przy niej kontrolerów Joy-Con nie możemy odczepić, ale jeśli posiadacie kontrolery od „większego” Switcha, to możecie sparować je z przenośną konsolką. Co ważne, sprzęt jest też nieco mniejszy od oryginału i oferuje 5,5-calowy ekran o maksymalnej rozdzielczości 720p. Nintendo opublikowało dokładne porównanie obu urządzeń, które znajdziecie pod tym adresem.

Warto też zaznaczyć, że chociaż docelowo na Nintendo Switch Lite zagramy we wszystkie gry z konsoli Nintendo Switch, to na potrzeby określonych tytułów czy dostępnych w nich trybów możliwości mniejszej konsolki mogą być ograniczone. Oficjalną listę gier o okrojonej kompatybilności otrzymamy w późniejszym terminie.

Zainteresowani?


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

Komentarze
1
philipo
Gramowicz
11/07/2019 09:11

To opcja dla mnie, trzeba szykować portfel na wrzesień ;-)