News

Finałowy epizod Zaginionych opowieści z Grecji i inne nowości w Assassin's Creed: Odyssey

Maria Wawrzyniak, 10.09.2019 15:55 0

Wrześniowa aktualizacja właśnie wylądowała w Assassin’s Creed: Odyssey. Ubisoft wprowadził między innymi finał Zaginionych opowieści z Grecji. Dziś odbyła się również premiera trybu Discovery Tour.

Wrzesień jest kolejnym dobrym miesiącem dla Assassin’s Creed: Odyssey. Na horyzoncie pojawiła się bowiem całkiem obszerna aktualizacja, która wprowadziła do gry między innymi finałowy epizod serii Zaginione opowieści z Grecji (The Lost Tales of Greece). Do tego zadebiutował oficjalnie tryb edukacyjny Discovery Tour. Na koniec, gdzieś w połowie września, twórcy wzbogacą produkcję o nowy pakiet postaci z wojny trojańskiej. Wszystkie informacje pojawiły się także na polskim kanale firmy Ubisoft, który możecie obejrzeć poniżej.

https://youtu.be/0cSpFWfWVR8

Zacznijmy więc od Zaginionych opowieści. Nowy, ostatni epizod skupia się na postaci Sokratesa, a my, w zadaniu nazwanym Sokrates’ Trial wyruszamy na pomoc myślicielowi, ponieważ został on wtrącony do więzienia przez kapłanów z Akropolu. Musimy więc nie tylko go stamtąd wyciągnąć, ale również odnaleźć osoby odpowiedzialne za oskarżenie. Misja jest dostępna od 3 września na wszystkich platformach. Posiadacze podstawowej wersji Assassin’s Creed: Odyssey mogą ją rozegrać całkowicie za darmo, aczkolwiek zrobią to dopiero od piątego rozdziału głównej historii.

Od dziś możemy również wybrać się na edukacyjną wycieczkę po starożytnej Grecji w trybie Discovery Tour. Moduł pozwala poznać lokalną historię oraz kulturę, nie zaprzątając sobie głowy jakimikolwiek walkami czy głównym wątkiem fabularnym. Twórcy przygotowali w ofercie aż 30 wycieczek krajoznawczych, które łącznie obejmują 29 regionów Starożytnej Hellady, po których oprowadzi nas między innymi legendarny Herodot. Cała edukacja odbędzie się natomiast w pięciu głównych kategoriachfilozofiasłynne miastawojnamity oraz życie codzienne.

Na koniec, 17 września, udostępniony zostanie pakiet Myrmidon, zawierający nowe postacie rodem z wojny trojańskiej. Dostaniemy więc ekwipunek, który posiadali żołnierze podczas tego właśnie wydarzenia – w zestawie znajdziemy oczywiście pełną zbroję, unikalnego wierzchowca oraz legendarną włócznię. Wszystko będziemy mogli nabyć w sklepie gry lub w wiosce Kirrha w regionie Fokida, odwiedzając olimpijski oikos.

Assassin’s Creed: Odyssey zadebiutowało 5 października 2018 roku na komputerach osobistych oraz konsolach: PlayStation 4Xbox One i Nintendo Switch. Gra doczekała się dwóch dużych rozszerzeń: Dziedzictwo pierwszego ostrza oraz Los Atlantydy.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze