News

Ten X na padzie od PlayStation 4 to wcale nie jest "iks" i PlayStation ma tego dość

Maria Wawrzyniak, 09.09.2019 17:35 16

Zasoby cierpliwości firmy najwyraźniej się wyczerpały. Po ankiecie przeprowadzonej na Twitterze, PlayStation postanowiło wyjaśnić, dlaczego przez całe życie byliśmy w błędzie.

W internecie wybuchła ostatnio bardzo burzliwa dyskusja na temat poprawnego nazewnictwa jednego z przycisków kontrolera Dualshock do PlayStation 4. Brzmi to dość zabawnie, ale jest w pełni prawdziwą, poważną sytuacją. Ankieta, którą dwa dni temu przeprowadził brytyjski oddział PlayStation na swoim oficjalnym profilu w serwisie Twitter, wskazuje na to, że ponad osiemdziesiąt procent graczy wymawia nazwę przycisku źle – bo to wcale nie jest ”iks”, tylko krzyżyk.

Zaczęło się jednak od rozmów między graczami. Powstały oczywiście dwa wielkie obozy – jeden stoi murem za odpowiedzią “iks”, a drugi za “krzyżykiem”. W końcu stanowisko obrało nawet samo Sony, publikując odrobinę prześmiewczy wpis na Twitterze:

Trójkąt, kółko, krzyżyk, kwadrat. Jeśli krzyżyk miałby się nazywać iks (a tak nie jest), to jak nazwalibyście kółko?

Pytanie, wyraźnie retoryczne, wywołało burzę. Większość odpowiedzi była ironiczna, jednak wśród tej lawiny niepoważnych rozważań znalazły się również wpisy, które spróbowały podejść do tematu całkowicie na poważnie – powołując się na definicje geometryczne. Jeden z użytkowników zaznaczył bowiem, że podstawy geometrii wyraźnie wskazują na to, iż rację ma Sony:

Krzyżyki mają tę samą odległość między każdą ze swoich ‘nóżek’ i można je wpisać w kwadrat. Iksy za to nie mają tej samej odległości między każdą ze swoich ‘nóżek’ i można je wpisać w prostokąt. Podstawy geometrii.

Później oczywiście pojawił się kolejny śmieszek.

https://twitter.com/gleem643D/status/1169367841293733889

Śmieszkiem okazała się również trzecia odpowiedź we wspomnianej sondzie – aż 11 procent użytkowników wybrało “plus obrócony o 45 stopni”.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze