Druga młodość Warhammer: Vermintide 2 po premierze ostro skrytykowanego dodatku Winds of Magic

LM
2019/09/09 13:33
0
0

Rewolucyjne zmiany w mechanice nie przypadły do gustu stałym bywalcom serwerów.

Wygląda na to, że powiedzenie „niech mówią, jak chcą, byle mówili” doskonale sprawdza się w przypadku gry Warhammer: Vermintide 2. W minionym miesiącu na serwerach gry pojawiło się pierwsze pełnoprawne rozszerzenie gry – Winds of Magic – które miało mocno namieszać w mechanikach rozgrywki i zapewnić nam zupełnie nowe wyzwania. Rozszerzenie wylądowało na serwerach i zostało ostro skrytykowane przez fanów, ale nie przeszkodziło to graczom zgromadzić się tłumnie na serwerach.

Druga młodość Warhammer: Vermintide 2 po premierze ostro skrytykowanego dodatku Winds of Magic

GramTV przedstawia:

Przed premierą dodatku grę na Steam ogrywało średnio kilka tysięcy osób każdego dnia, a po premierze Winds of Magic wynik ten podskoczył do kilkunasty tysięcy graczy i utrzymywał się przez kilka tygodni. Okazuje się, że reakcje twórców na tę sytuację są podobne do odzewu fanów – mieszane. Fatshark jest zadowolone ze wzrostu popularności tytułu na Steam, ale nie może pozostawić bez odpowiedzi krytyki, jaka spadła na grę po premierze dodatku. W rozmowie z PCGamesN Martin Wahlund przyznał, że niektóre z nowych mechanik zdecydowanie nie przypadły do gustu hardkorowym graczom, którzy to stanowili pokaźną grupę wśród odwiedzających serwery. Teraz postanowili się z nich wycofać, przekonując graczy, że formuła, którą polubili, nie uległa drastycznym zmianom. Zapewnił, że pozostałe w grze nowinki nie powinny wywoływać wrażenia, jakby cała rozgrywka została drastycznie przeobrażona, a twórcy chcą blisko współpracować ze społecznością, by w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji.

Tym samym, gdy Winds of Magic pojawi się dla konsolowych wydań, to może nie być już tak krytykowane, ale Fatshark nieco boleśnie odczuło, że rewolucyjne zmiany w grach sieciowych to nie najlepszy pomysł. Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że twórcy zapamiętają lekcję i faktycznie bliżej zaangażują społeczność w swoje nadchodzące plany, a fani Warhammer: Vermintide 2 dalej będą mogli beztrosko ciąć, rąbać i miażdżyć wszystko, co stanie im na drodze.

Warhammer: Vermintide 2 dostępne jest na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!