News

Przegląd pierwszych recenzji Gears 5 - jak poszło?

Maria Wawrzyniak, 04.09.2019 20:30 0

W internecie pojawiły się pierwsze recenzje Gears 5, czyli piątek części popularnego cyklu trzecioosobowych strzelanek Gears of War. Microsoft rzeczywiście się obudził – pytanie tylko, czy to trochę nie po czasie.

Za sześć dni będzie miała miejsce premiera Gears 5, kolejnej odsłony kultowej serii trzecioosobowych strzelanek przeznaczonych ekskluzywnie na platformy firmy Microsoft. Jest to niewątpliwie jedna z większych premier dla korporacji w tym roku i wygląda na to, że zapowiada się naprawdę dobrze – jeśli więc macie ochotę dowiedzieć się nieco więcej o tytule, zanim sami po niego sięgnięcie, poniżej znajdziecie listę wybranych serwisów, które udostępniły już w sieci swoje recenzje Gears 5:

Jedno jest pewne – nie było żadnej rewolucji. Większość recenzentów podkreśla, że Gears 5 to nadal Gears. Dużo walki za osłonami, szybko regenerujące się zdrowie i różnorodne uzbrojenie – zabawa świetna, jednak wszyscy ci, którzy liczyli na coś innowacyjnego, najprawdopodobniej będą rozczarowani. Z drugiej strony bardzo mocno chwalono kampanię fabularną. Jak zawsze, znalazły się również krytyczne opinie w tej kwestii, aczkolwiek praktycznie każda recenzja podawała jako plus kreację postaci. Twórcy dobrze zaprojektowali także relacje między bohaterami.

Spora część recenzentów bardzo sceptycznie podeszła natomiast do otwartych lokacji. Niby zmiana, ale jednak nie do końca – jak się okazuje – dobra. Szczególnej ekscytacji nie wzbudził też nowy tryb współpracy nastawiony na wykonywanie zadań Escape. Gra wieloosobowa dostała system progresji do bólu przypominający ten z Fortnite’a. Różnica jest taka, że nie ma płatnych przepustek. Niemniej jednak, na brak zawartości gracze narzekać nie mogą.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze