News

Humankind zaoferuje milion różnych kombinacji dla ukształtowania własnej cywilizacji – przekonują twórcy

LM, 24.08.2019 14:55 0

Przy okazji dowiedzieliśmy się, dlaczego Amplitude Studios nie zdecydowało się wcześniej na opracowanie Humankind.

Podczas tegorocznych targów gamescom doczekaliśmy się zapowiedzi zupełnie nowej marki zarówno w portfolio firmy SEGA, jak i znanego z takich gier jak Endless Legend czy Endless Space Amplitude Studios. Łatwo zauważyć, że wejście na nowe tory wzbudziło pewne wątpliwości wśród fanów dotychczasowych gier ekipy, ale deweloperzy przekonują, że w kwestii Humankind wszystko działa na ich korzyść.

SEGA opublikowała nowy materiał wideo, na którym odpowiedzialni za produkcję strategii Humankind twórcy dzielą się swoim entuzjazmem wobec ujawnionego niedawno projektu. Okazuje się, że Amplitude Studios myślało o stworzeniu Humankind już od wielu lat, ale twórcy wciąż nie czuli się na siłach, by zabrać się za tak rozbudowaną strategię. Sukces gier ze słowem „Endless” w tytule oraz masa rzeczy, których nauczyli się podczas pracy nad nimi, zachęciły ich, by w końcu ruszyli z produkcją Humankind. Przy okazji deweloperzy przekonują, że brak jakichkolwiek powiązań z innymi tytułami może działać jedynie na korzyść gry, a twórcy mają sporą swobodę w projektowaniu zupełnie nowych mechanik i zależności.

Jednocześnie dowiedzieliśmy się, jak w skrócie będzie wyglądało kreowanie własnej cywilizacji w Humankind. Zgodnie z zapowiedziami twórców w grze pojawi się około 60 różnych wzorców kulturowych, a naszym zadaniem będzie przeprowadzenie ludzkości przez kolejne epoki rozwoju. Po osiągnięciu każdej z nich rozszerzymy naszą kulturową pulę o kolejny wzorzec, co w ogólnym rozrachunku ma na zapewnić milion kombinacji na wykreowanie własnego, unikalnego imperium.

Oczywiście z pewnością minie trochę czasu, zanim przekonamy się, czy nowe dzieło Amplitude Studios jest w stanie podjąć walkę z rozwijaną przez lata i kultową już serią Civilization. Humankind ukaże się w 2020 roku na PC.

https://www.youtube.com/watch?v=fOiGjHleHzs

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze