News

Czy Spider-Man naprawdę opuści Marvel Cinematic Universe?

Maria Wawrzyniak, 21.08.2019 12:45 2

Jeśli zdążyliście się już przyzwyczaić do oglądania filmów z uniwersum Marvela z udziałem naszego ulubionego Spider-Mana, istnieje prawdopodobieństwo, że będziecie musieli się odzwyczaić.

Mamy dość przykrą wiadomość (jeszcze nieoficjalną, aczkolwiek bardzo prawdopodobną) dla fanów Petera Parkera i filmów Marvela. Według serwisu Deadline (do tych informacji dotarli tamtejsi dziennikarze) Marvel Studios nie będzie już produkować nowych filmów z udziałem Spider-Mana w Marvel Cinematic Universe. Jeśli zastanawiacie się, o co w tym wszystkim chodzi, to pamiętajcie, że jak nie wiadomo, o co chodzi, chodzi o pieniądze. Tutaj też.

Kilka miesięcy temu szefowie Disney’a oraz Sony Pictures zasiedli przy okrągłym stole (no, powiedzmy) i zaczęli rozmawiać o nowej umowie. Serwis Deadline podał również, że dotychczas Disney pozyskiwał tylko 5% przychodów generowanych z filmów ze Spider-Manem (Homecoming oraz Daleko od domu). Nowa umowa miała podzielić zyski po równo. Przedstawiciele Sony odrzucili warunki, a następnie mieli zaproponować własną ofertę, którą z kolei odrzucił Disney.Kolejna nieoficjalna informacja głosi, że prezes Marvel Studios, Kevin Feige, został usunięty z wszelkich przyszłych projektów Spider-Mana. Jest to równoznaczne ze zniknięciem Petera Parkera z Marvel Cinematic Universe. Jeśli więc cokolwiek rzeczywiście się zmieni, prawdopodobnie nad nowymi filmami będzie pracować tylko i wyłącznie Sony – obecnie firma podobno zajmuje się już dwiema różnymi historiami.

Warto jednak zaznaczyć, że nic jeszcze nie zostało przesądzone – według najnowszych informacji negocjacje nadal trwają i jest szansa, iż zakończą się nową umową.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze