News

Gra w kooperacji i wsparcie dla modów wśród priorytetów dla System Shock 2: Enhanced Edition

LM, 18.08.2019 18:15 0

Twórcom zależy, by zremasterowana wersja była kompatybilna ze wszystkimi modyfikacjami zaprojektowanymi z myślą o oryginale.

Zaledwie kilka dni temu deweloperzy z Nighdive Studios oficjalnie ogłosili, że od jakiegoś czasu pracują nad odświeżoną i rozbudowaną wersją gry System Shock 2. Przy okazji zapowiedzi twórcy nie pokusili się o ujawnienie konkretów wydania Enhanced Edition, ale kilka istotnych informacji zdradził szef ekipy, Stephen Kick, w rozmowie z redakcją Game Radar.

Okazuje się, że obok odświeżenia produkcji deweloperzy z Nightdive zdecydowali się skupić na dwóch elementach: rozgrywce wieloosobowej i wsparciu dla modów. Podczas rozmowy Kick przyznał, że moduł sieciowy oryginalnego System Shock 2 jest dosyć skomplikowany. Zadaniem twórców jest wprowadzenie nowego i jednocześnie ulepszonego rozwiązania, które pozwoli graczom na zabawę w kooperacji. Obok tego przyznał, że celem twórców jest zachowanie kompatybilności ze wszystkimi modyfikacjami przygotowanymi dla oryginału. Szef Nightdive przyznał, że wiele w tym zakresie zależy od tego, czy środowisko modderów podejmie współpracę, ale deweloperzy celują w pełną zgodność modów dla System Shock 2: Enhanced Edition.

System Shock 2: Enhanced Edition ma zadebiutować już niebawem, ale twórcy nie podali jeszcze nawet przybliżonej daty premiery. Omawiane wydanie ma zaoferować odświeżone i rozbudowane doświadczenie dla nowych graczy i fanów gry System Shock z 1999 roku.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze