Nightdive zapowiedziało System Shock 2: Enhanced Edition

LM
2019/08/12 17:54
1
0

Premiera już niedługo, ale pierwsze konkrety poznamy zapewne dopiero na tegorocznych targach gamescom.

Nightdive Stutios poinformowało za pośrednictwem Twittera, że od jakiegoś czasu pracuje już nad odświeżoną i rozbudowaną wersją wydanej w sierpniu 1999 roku gry System Shock 2, która ukaże się z podtytułem Enhanced Edition. Nie wskazano przy tym żadnych konkretów, więc trudno na razie spekulować, które elementy oryginału twórcy zamierzali rozbudować o dodatkową zawartość, ale całość z pewnością otrzyma odświeżoną oprawę wizualną. Co ważne, wpis na Twitterze sugeruje, że na premierę wydania nie będziemy musieli długo czekać – ponownie żadnych konkretów, ale te zapewne pojawią się przy okazji zbliżających się targów gamescom.

Nightdive zapowiedziało System Shock 2: Enhanced Edition

GramTV przedstawia:

System Shock 2 to kontynuacja uznanej gry akcji z elementami RPG z 1994 roku. Podczas zabawy ponownie stajemy do walki ze zbuntowaną sztuczną inteligencją, a całość rozgrywa się na kilkadziesiąt lat po wydarzeniach zaprezentowanych w pierwowzorze. Produkcja Irrational Games została bardzo dobrze przyjęta, a zaimplementowane w niej rozwiązania wywarły duży wpływ na kolejnych przedstawicieli gatunku survival-horrorów.

Przy okazji przypominamy, że obok System Shock 2: Enhanced Edition studio Nightdive pracuje także nad pełnoprawnym remakiem pierwszej gry System Shock, którego rozszerzoną edycję przygotowało w 2015 roku. Na tym jednak kończą się kolejne odsłony uznanego cyklu – przynajmniej na razie, bo System Shock 3 powstaje już od jakiegoś czasu w studiu OtherSide Entertainment.

Wczytywanie ramki mediów.

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

Komentarze
1
Gregario
Gramowicz
14/08/2019 22:20

Dobrze, niech sobie odświeżają SS2, chociaż wg mnie ta gra aż tak bardzo się nie zestarzała. Ale po jakiego biorą się oni za rozbudowywanie takiego klasyka? Chyba tylko po to, by go sknocić.