News

Nightdive zapowiedziało System Shock 2: Enhanced Edition

LM, 12.08.2019 17:54 1

Premiera już niedługo, ale pierwsze konkrety poznamy zapewne dopiero na tegorocznych targach gamescom.

Nightdive Stutios poinformowało za pośrednictwem Twittera, że od jakiegoś czasu pracuje już nad odświeżoną i rozbudowaną wersją wydanej w sierpniu 1999 roku gry System Shock 2, która ukaże się z podtytułem Enhanced Edition. Nie wskazano przy tym żadnych konkretów, więc trudno na razie spekulować, które elementy oryginału twórcy zamierzali rozbudować o dodatkową zawartość, ale całość z pewnością otrzyma odświeżoną oprawę wizualną. Co ważne, wpis na Twitterze sugeruje, że na premierę wydania nie będziemy musieli długo czekać – ponownie żadnych konkretów, ale te zapewne pojawią się przy okazji zbliżających się targów gamescom.

System Shock 2 to kontynuacja uznanej gry akcji z elementami RPG z 1994 roku. Podczas zabawy ponownie stajemy do walki ze zbuntowaną sztuczną inteligencją, a całość rozgrywa się na kilkadziesiąt lat po wydarzeniach zaprezentowanych w pierwowzorze. Produkcja Irrational Games została bardzo dobrze przyjęta, a zaimplementowane w niej rozwiązania wywarły duży wpływ na kolejnych przedstawicieli gatunku survival-horrorów.

Przy okazji przypominamy, że obok System Shock 2: Enhanced Edition studio Nightdive pracuje także nad pełnoprawnym remakiem pierwszej gry System Shock, którego rozszerzoną edycję przygotowało w 2015 roku. Na tym jednak kończą się kolejne odsłony uznanego cyklu – przynajmniej na razie, bo System Shock 3 powstaje już od jakiegoś czasu w studiu OtherSide Entertainment.

https://twitter.com/NightdiveStudio/status/1160740078685057025

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze