News

Dynamiczna prezentacja trybu multiplayer w Doom Eternal

Maria Wawrzyniak, 16.08.2019 21:00 0

id Software postanowiło podzielić się z nami nowym materiałem prezentującym Doom Eternal – po raz kolejny możemy zobaczyć, jak wygląda tryb multiplayer.

Jeżeli chcecie dokładnie poczytać na temat tego, na czym polega nietypowy tryb multiplayer w grze Doom Eternal, możecie to zrobić pod tym adresem. Informacje pochodzą z tegorocznego QuakeCon, gdzie Bethesda opowiedziała także o swoich innych produkcjach. Jeżeli jednak nie macie ochoty na skakanie między newsami, to krótkie przypomnienie.Źródło: Rock Paper Shotgun

Tryb multiplayer w Doom Eternal nosi nazwę Battlemode. Walki odbywają się w formie 2v1 – jeden z graczy wciela się w Doom Slayera, natomiast pozostała dwójka walczy przeciwko niemu jako demony. Na start otrzymamy sześć map, z których każda została stworzona w taki sposób, aby zapewnić graczom jak najbardziej dynamiczną rozgrywkę. Walka trwa trzy rundy, natomiast po każdej z nich mamy możliwość ulepszenia swojego demona lub Doom Slayera.

Kim jest ten cały Doom Slayer? To bardzo potężna, w pełni opancerzona i ulepszona postać, która ma dostęp do wielu śmiercionośnych umiejętności, a także do całego arsenału broni dostępnego w kampanii. Wśród demonów, którymi możemy zagrać, znajduje się Revenant (posiada jet-packa i niszczy przeciwników za pomocą rakietowemu ogniowi zaporowemu), Pain Elemental (potrafi latać i eliminować naziemnych wrogów przy pomocy Duchowej Tarczy, która blokuje wszelkie ataki) oraz Mancubus (tank posługujący się ciężkimi działami i miotaczami ognia).

https://youtu.be/ywfjaM-uLTA

Warto zaznaczyć, iż deweloperzy zdecydowali się na mniej klasyczny multiplayer z powodu niezbyt przyjemnego przyjęcia trybu sieciowego z poprzedniej części. Tym razem postanowili więc zaoferować graczom coś, co znacznie bardziej będzie przypominać doświadczenia, jakie znamy z kampanii.

Doom Eternal zadebiutuje 22 listopada bieżącego roku na komputerach osobistych, konsolach PlayStation 4Xbox One oraz Nintendo Switch.


najnowsze