QuakeCon 2019: szczegóły na temat Battlemode w Doom Eternal

Maria Wawrzyniak
2019/07/26 19:00

Informacje z pierwszej konferencji QuakeCon zaczynają powoli zalewać internet – dowiedzieliśmy się między innymi szczegółów na temat Battlemode, czyli nowego trybu w Doom Eternal.

Widzowie tegorocznego QuakeCon poza ogłoszeniem premiery trzech klasyków (DOOM, DOOM II, DOOM 3) na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch, dostali również szczegóły na temat nowego trybu multiplayer w nadchodzącym Doom Eternal.QuakeCon 2019: szczegóły na temat Battlemode w Doom Eternal

W pierwszej kolejności przypomniano nam, że tryb nosi nazwę Battlemode (na pewno nie tylko mi stanęło na moment serce, gdy pomyślałam, że to może jednak być battle royale). Tryb działa na zasadzie dwa na jednego. Dwóch graczy wcieli się więc w demonów, pozostały będzie Slayerem. Następnie twórcy wyjawili kilka demonów, którymi będziemy mogli w tym trybie grać:

  • Revenant: demon poruszający się za pomocą jet packa i niszczący przeciwników dzięki rakietowemu ogniowi zaporowemu;
  • Pain Elemental: posiadający umiejętność latania oraz eliminowania naziemnych wrogów, używając przy tym wszystkim Soul Shield (Duchowa Tarcza), która blokuje wszelkie ataki;
  • Mancubus: najprawdopodobniej tank, który posługuje się ciężkimi działami oraz miotaczami ognia, a do tego ma całkiem sporo życia;

Dodatkowo gracze wykorzystujący wrogich demonów mogą także przywołać słabsze demony AI, aby pomagały im w walce z przeciwnikiem. Jest nim Slayer – w pełni opancerzony, ulepszony i mogący używać przeróżnych śmiercionośnych umiejętności.

GramTV przedstawia:

Każda z walczących stron dostanie określone przedmioty, których może użyć. Slayerowie mogą używać różnych portali rozmieszczonych na mapie oraz taktyki run-and-gun, aby odizolować się i spowodować rozdzielenie się wrogich demonów. Jeśli jeden demon umrze, Slayer ma jedynie kilka sekund, aby zabić drugiego, inaczej poległy odrodzi się z połową życia.

Dopiero potem dostaliśmy również kolejne demony od twórców: Marauder oraz Archvil. Wszystkie materiały promocyjne możecie zobaczyć poniżej.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!