Microsoft chce od Ninja Theory więcej takich gier, jak Hellblade

pepsi
2019/08/10 09:41

Ograniczenie skali i skupienie się na jakości było kluczem do sukcesu Hellblade’a. W Microsofcie liczą, że Ninja Theory i inne studia odtworzą ten wzorzec w innych projektach.

Microsoft chce od Ninja Theory więcej takich gier, jak HellbladeHellblade: Senua’s Sacrifice okazało się nie tylko bardzo dobrą grą, ale również produkcją wyznaczającą nowy kierunek. Ninja Theory pokazało w niej bowiem, że nawet będąc studiem średniego kalibru można tworzyć tytuły na miarę półki AAA – niekoniecznie pod względem rozmachu (pod tym względem nie może się równać z takimi kolosami, jak Uncharted, Assassin’s Creed czy Grand Theft Auto), ale dbałości o szczegóły i ogólnej jakości. Choć teraz twórcy gry obrali inny kierunek, Microsoft chciałby widzieć więcej takich gier, jak Hellblade.

- To świetny przykład tego rodzaju gry, której oczekujemy od przejętych niedawno studiów. Nie muszą zapewniać 90 godzin rozgrywki i mieć rozdętego budżetu. Będą w nich za to rzeczy, które są znakomicie zrobione, które będą miały wartość maksymalnie zbliżoną do tego, co mamy w produkcjach AAA. Zadbamy jednak o odpowiednią skalę, by mogły powstać w mniejszych studiach – powiedział szef Xbox Game Studios Mat Booty na łamach magazynu Game Informer.

GramTV przedstawia:

- Według mnie magia Hellblade’a tkwi w tym, jak znakomicie gra została zbudowana i jak wciągająca była opowieść. To jest mistrzowski przykład ograniczenia projektu i skali. To, co zrobiono, zrobiono bardzo dobrze. Nie jest to gra na 100 godzin, ale 10-15, które zostały naprawdę wyśmienicie wykonane. Gdyby zatem Ninja Theory po wykupieniu przez nas nadal tworzyło gry o takiej jakości i skali, postrzegalibyśmy to jako sukces – dodał Booty.

Z którego systemu operacyjnego korzystasz?

Komentarze
1
Khalid
Gramowicz
10/08/2019 10:29

Gra jest fenomenalna. Niesamowity klimat i muzyka. Do tego polecam grać w słuchawkach żeby wszystko wyłapać. Pamiętam materiał gdzie pokazano jak współpracują z osobami chorymi psychicznie aby jak najlepiej oddać to co dzieje się w głowie osoby z zaburzeniami, psychozą. Najlepszy przykład właśnie na to, że małe studio może zrobić coś niesamowitego.