News

Zapowiedziano Gamedec, cyberpunkowe RPG bazujące na świecie wykreowanym przez Marcina Przybyłka

LM, 08.08.2019 22:55 4

Wciel się w prywatnego detektywa, który zajmuje się tropieniem wirtualnych zbrodni na ulicach futurystycznej Warszawy.

Dobra wiadomość dla fanów futurystycznych klimatów, dla których, podobnie jak dla nas, dzień bez cyberpunka jest dniem straconym. Polskie Anshar Studios, znane dotąd z dedykowanej technologii VR gry Detached, ujawniło szczegóły swojego najnowszego projektu – izometrycznego RPG-a zatytułowanego Gamedec. Być może przywołana tu nazwa budzi słuszne skojarzenia z cyklem powieści autorstwa Marcina Przybyłka – gra bazuje na wykreowanym przez pisarza cyberpunkowym uniwersum, a on sam dołączy do deweloperów, by aktywnie uczestniczyć w procesie adaptacji książkowego świata na grunt wirtualny.

Gamedec przeniesie nas do Warszawy rodem z XXII wieku, gdzie życie toczy się w blasku neonów, a ogrom populacji miasta większość czasu spędza w rzeczywistości wirtualnej. Podczas zabawy wcielimy się w detektywa, którego zadaniem jest tropieniem sprawców zbrodni popełnianych w cyfrowych światach. W toku rozgrywki będziemy przemierzać ulice futurystycznego Warsaw City, ale nierzadko wkroczymy też do niezwykle zróżnicowanych, wirtualnych rzeczywistości, by kontaktować się z klientami i zbierać poszlaki.

Całość będzie charakteryzować się rozbudowaną mechaniką rozgrywki, mnogością dostępnych rozwiązań dla przygotowanych przez twórców zadań, a także przyjemną dla oka oprawą wizualną. Tytuł ukaże się w 2020 roku, na razie planowana jest wyłącznie wersja na komputery osobiste, ale przedstawiciele Anshar Studios pojawią się na deskach tegorocznego gamescomu, gdzie być może poznamy kolejne konkrety.

https://www.youtube.com/watch?v=gPFEVGfM1ZE&fbclid=IwAR2_s92OiHhaSSbmh9XPFJ7trqg-smGLO_6ro8ySZh1rAX2Ih9Zj0zOupS4

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze