News

Sam Lake z Remedy wciąż ma nadzieje na kontynuację gry Alan Wake

LM, 23.07.2019 11:26 0

Gra Alan Wake oryginalnie zadebiutowała w 2010 roku na konsolach Xbox 360.

Jeśli należycie do grona fanów wydanej w 2010 roku gry studia Remedy – trzecioosobowej gry akcji zatytułowanej Alan Wake – i marzycie o kontynuacji tytułu, to wiedźcie, że nie jesteście jedyni. Podobne nadzieje żywi szef studia, Sam Lake, który podzielił się swoimi oczekiwaniami w rozmowie z redakcją serwisu IGN.

Chciałbym to zrobić – przyznał otwarcie Lake. Od premiery pierwowzoru minęło już sporo czasu i mam wrażenie, że to w jakiś sposób podniosło poprzeczkę samego przedsięwzięcia. Tym samym, jeśli Alan Wake 2 ma powstać, to musi być zrobiony dobrze. Wszystko musi znaleźć się na swoim miejscu, co będzie trudne do zrealizowania – przekonywał szef Remedy. Lake przyznał przy tym, że nawet pomimo oczekiwanych trudności ma nadzieję, że Alan Wake doczeka się kontynuacji. W tym mogą oczywiście pomóc prawa do marki, które niedawno powróciły do Remedy. Wraz z nimi studio może nie tylko pracować nad sequelem, ale też wydać grę na kolejnych platformach sprzętowych, o czym zapewne usłyszymy nieco szybciej, niż o pełnoprawnej kontynuacji.

Ostatecznie nostalgia względem Alana Wake’a nie może przesłaniać faktu, że za niewiele ponad miesiąc na komputerach osobistych i konsolach ósmej generacji zadebiutuje najnowsze IP od Remedy – trzecioosobowa gra akcji zatytułowana Control. Tytuł ukaże się dokładnie 27 sierpnia, a tutaj możecie zerknąć na jego oficjalne wymagania sprzętowe.

Alan Wake ukazał się w 2010 roku na konsolach Xbox 360, a dwa lata później także na PC.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze