News

Marvel's Spider-Man nowym królem gier o superbohaterach

pepsi, 22.07.2019 19:48 0

Nowy Spider-Man wyprzedził Batmany od Rocksteady i to on nosi teraz tytuł najlepiej sprzedającej się gry o superbohaterach – przynajmniej na rynku amerykańskim. 

Tuż przed Comic-Conem w San Diego Matt Piscatella z NPD Group ujawnił listę najlepiej sprzedających się gier o superbohaterach. Dość zaskakująco na pierwsze miejsce wdarł się Marvel’s Spider-Man, który w pokonanym polu zostawił koalicję gier z serii Batman: Arkham. Trzeba jednak pamiętać, że produkcja z katalogu Sony już na początku roku rozeszła się w dziewięciomilionowym nakładzie. Zestawienie zdominowane jest przez gry Warner Bros., a z konkurencji – oprócz wspomnianego lidera - załapały się do niego jeszcze tylko dwie inne pozycje spod znaku Spider-Mana, których wydawcą był Activision Blizzard.

Warto odnotować, że NPD dysponuje wynikami jedynie z rynku amerykańskiego. Widać jednak, że tamtejsi gracze mają wyrobiony gust, gdyż zarówno Marvel’s Spider-Man, jak i tytuły z serii Batman: Arkham, należą do ścisłej czołówki najlepszych gier z superbohaterami w rolach głównych.

Oferta gier w sklepie sferis.pl

najnowsze