Citadel to nazwa jednego z nieujawnionych projektów Valve. Jakiego?

LM
2019/07/19 09:15

Chciałoby się napisać Half-Life 3 potwierdzone, ale czy aby na pewno?

Wygląda na to, że wcześniejsze dumne zapowiedzi Valve związane z powrotem na deweloperskie poletko nie pozostaną bez pokrycia. Okazuje się, że amerykańska firma pracuje po cichu nad nowym projektem. Jego ślady odnaleziono… po jednej z aktualizacji silnika graficznego gry DOTA 2, a jego tymczasowa nazwa to Citadel. Tak, Valve postanowiło nadać projektowi nazwę jednej z lokacji dostępnej w grze Half-Life 2, ale to wcale nie oznacza, że możemy już zwiastować nadejście Half-Life 3. Dlaczego?

Citadel to nazwa jednego z nieujawnionych projektów Valve. Jakiego?

GramTV przedstawia:

Informacje wyciągnięte z kody DOTA 2 wskazują, że mechanika rozgrywki w bazującym na silniku Source 2 Citadel koncentruje się na skradaniu, mamy tu też AI Pathfinding i minimapę z perspektywy top-down. To ostatnie wskazuje, że nie ma tu mowy o projekcie VR, a raczej grze dedykowanej klasycznej zabawie. Trudno jednak wskazać, o czym mowa – informacji jest zbyt mało, a raczej Valve nie pokusi się o oficjalny komentarz w tej sprawie.

Tym samym fanom gier studia Valve pozostaje jedynie czekać na kolejne doniesienia. Czy przyniosą nam Half-Life 3? Czas pokaże, ale coś z pewnością jest na rzeczy.


Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!