News

League of Legends zmierza na urządzenia mobilne? Teamfight Tactics już tam jest

Maria Wawrzyniak, 16.07.2019 18:00 0

Istnieje spore prawdopodobieństwo, że fani League of Legends już niedługo będą mogli rywalizować z innymi graczami na urządzeniach mobilnych.

W ubiegłym tygodniu Tencent, czyli firmowe rodzeństwo deweloperów League of Legends oraz Teamfight TacticsRiot Games ogłosiło nową aplikację do streamowania gier, która pozwala grać w tytuły pecetowe na komórce.Jeśli wierzyć tłumaczeniu jednego z analityków środowiska gamingowego, Daniela Ahmada, aplikacja została zaprojektowana do pracy z platformą Tencent WeGame. Kiedy już gracz ją pobierze, jest w stanie odtwarzać gry z biblioteki na swoim telefonie. Jest w tym wszystkim jednak niewielki haczyk – urządzenie mobilne musi być podłączone do tej samej sieci, z której korzysta komputer osobisty.

https://twitter.com/ZhugeEX/status/1150132110197514240

Na razie aplikacja pozwala graczom grać w Teamfight Tactics, czyli nowy tryb gry League of Legends opierający się na systemie gier AutoChess. O ile zdawać by się mogło, że ekrany smartfonów nie są najlepszym miejscem do grania w gry pecetowe, tak Teamfight Tactics nadaje się do tego idealnie. Ahmad opublikował również nagranie, które jest dowodem na to, że rzeczywiście gra działa nadzwyczaj dobrze.

https://twitter.com/ZhugeEX/status/1150134293060116486

W związku z tym pozostaje tylko pytanie – co z League of Legends? Mieliśmy już parę wskazówek odnośnie do współpracy Tencent Riot Games i potencjalnym stworzeniu mobilnej wersji jednej z najpopularniejszych gier na świecie. Ba, wcześniej pierwsza firma nawet stworzyła mobilnego klona gry MOBA, pod nazwą Honour of Kings. W maju tego roku agencja Reuters opublikowała artykuł, w którym dowiedzieliśmy się, że Tencent udało się przekonać Riot Games do smartfonowej wersji League of Legens, ponieważ wcześniej nie byli zbyt przekonani do tego pomysłu.

Kto wie, może dostaniemy taką możliwość w przyszłym roku? Jedno jest pewne – idziemy w tym kierunku. Tutaj nie ma chyba żadnych wątpliwości.


najnowsze