eSport

Piast Gliwice zagra z FC Barceloną!

gram.pl, 11.07.2019 15:00 0

Wielkie wydarzenie Rocket League w Polsce już 20 lipca. Actina jest jednym z partnerów wydarzenia!

Szykują się ogromne emocje na scenie esportowej. W przyszłą sobotę, 20 lipca, w Arenie Gliwice odbędzie się międzynarodowy mecz w Rocket League między Piastem Gliwice, a FC Barceloną. Będzie to debiut naszej ekipy znanej z występów w Ultralidze i Ekstraklasa Games, która może pochwalić się tytułem piłkarskiego mistrza Polski.

Jeśli czytając tę wiadomość nasunęły się wam skojarzenia z prawdziwym futbolem, to nie bez powodu, gdyż Rocket League upodobały sobie największe kluby piłkarskie na świecie, takie jak wspomniana już Duma Katalonii, a także Paris Saint-Germain, Schalke 04, Besiktas czy FC Sevilla. Niebawem dołączą do nich także drużyny Interu Mediolan, Manchesteru United czy Realu Madryt.

Rocket League śmiało można określić mianem wariacji na temat piłki nożnej (choć w grze dostępne są także inne dyscypliny sportowe, np. koszykówka). Mecze rozgrywane są na zamkniętych arenach, a gracze nie kierują zawodnikami, lecz samochodami. Zadaniem jest oczywiście strzelenie jak największej liczby bramek.  

Więcej szczegółów na temat wydarzenia już wkrótce. Zachęcamy do uważnego śledzenia profilu Actina – partnera wydarzenia, gdzie znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje oraz relację z imprezy.