News

Final Fantasy XIV pozwala eksplorować lokacje wraz z NPC

Maria Wawrzyniak, 10.07.2019 17:50 0

Eksploracja zupełnie nowych lochów z nieznanymi ludźmi może być czasem stresująca. Na przykład w Final Fantasy XIV. Teraz jednak będziesz mógł to robić z NPC-ami, bez obaw.

Martwisz się, że pójdzie Ci gorzej, niż pozostałym, zastanawiasz się, czy są znacznie lepsi, czy może tylko trochę lepsi, albo, co gorsza, wyśmieją. A może to Ty jesteś najlepszy i denerwuje Cię tempo innych graczy, którzy najzwyczajniej w świecie nie nadążają. Tak czy inaczej, od teraz możesz wyruszyć w podróż z NPC-ami. Na pewno będą mniej wymagający.

Final Fantasy XIV: Shadowbringers oferuje graczom możliwość eksploracji lokacji z postaciami neutralnymi.  Rozszerzenie jest ogromne, więc tych lokacji jest również bardzo dużo – i choć zawsze możemy wszystko robić samodzielnie, to wszyscy wiemy, że w przypadku tego typu gier łatwiej jest działać w grupie. Tyle że te grupy nie zawsze są takie, jakie byśmy chcieli, żeby były.

Wystarczy mieć pecha, trafić na zbyt doświadczonych graczy, którzy możliwie jak najszybciej chcą ukończyć misję i nie potrzebują żadnych surowców (ostatnimi czasy to moja największa zmora w Warframe, co zmusiło mnie do robienia coraz większej ilości misji po prostu samotnie), a my zarazem chcemy grać we własnym tempie, zbierając to, czego nam potrzeba.Twórcy ze Square Enix wydają się w tej kwestii doskonale rozumieć graczy, dlatego wprowadzili The Trust System, który dodaje do dungeonów nową opcję – eksplorację wraz z NPC. W dodatku z tymi, których pewnie znamy, ponieważ do naszej grupy dołączają wówczas postacie z przerywników filmowych, istniejących w grze od początku. Wreszcie możemy zobaczyć ich w akcji!

Wiadomo, że są też minusy – NPC nie podejmują takiego ryzyka, jak prawdziwi gracze, walcząc z każdym przeciwnikiem osobno, aniżeli zbierając kilka w jedno miejsce i eliminując jednocześnie. To sprawia, że eksploracja jest wolniejsza, aczkolwiek wielu graczy woli ją właśnie w takiej odsłonie. Plusy? Możesz w każdej chwili wstać od komputera, iść do łazienki, zrobić sobie kawę. Nie musisz krzyczeć do rodziny w drugim pokoju, że nie, nie da się teraz przerwać i obiad zjesz później. Nie musisz czekać, nikt nie nazywa Cię idiotą, nikt nie krytykuje za błędy...

Wszyscy wiemy, jak to jest.


Pełna oferta gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze