News

Znamy plany na rozwój Age of Empires II: Definitive Edition po premierze

LM, 07.07.2019 14:20 2

Odświeżona i rozszerzona edycja popularnego RTS-a ukaże się tej jesieni.

Microsoft poważnie zabrał się za odświeżanie marki Age of Empires w świadomości graczy. Odświeżone i rozbudowane wydania klasycznych odsłon serii, zapowiedź czwartej pełnoprawnej części, plany związane ze spin-offem cyklu Age of Mythology i specjalne studio, które ma się tym wszystkim zająć. Oczywiście gracze wcale nie zapomnieli o cyklu, ale nie da się ukryć, że nowe edycje pozwolą zaszczepić miłość do udanego cyklu także wśród nieco młodszych graczy. Przy okazji zapowiedzi związanych z nadchodzącym Age of Empires II: Definitive Edition dowiedzieliśmy się, że Microsoft planuje rozszerzenie gry o nową kampanię poświęconą Mogołom – The Last Khans. Jeśli zastanawiacie się, czy w tym punkcie zakończą się nowinki w AoE II, to z pewnością zainteresuje Was stanowisko dyrektora kreatywnego serii.

W rozmowie z PCGamesN Adam Isgreen zapewnił, że jednym z głównych atutów nowego wydania będzie popremierowe wsparcie. Te obejmie masę nowej zawartości, takiej jak kampanie czy tryby rozgrywki. Isgreen zdradził jednak, że na pewno w Age of Empires II nie pojawi się już żadne nowe stronnictwo. Po konsultacjach z wewnętrznymi zespołami i profesjonalnymi graczami twórcy doszli do wniosku, że nie ma potrzeby wprowadzania do gry kolejnych frakcji. Całość jest spójna, zrównoważona i zapewne wystarczy fanom na długie lata w oczekiwaniu na kolejne odświeżone odsłony czy pełnoprawną kontynuację w postaci Age of Empires IV.

Age of Empires II: Definitive Edition zadebiutuje na PC jeszcze tej jesieni, ale na razie nie poznaliśmy konkretnego terminu. Warto jednak przypomnieć, że zgodnie z najnowszymi zapowiedziami giganta z Redmond usługa Xbox Game Pass pojawi się także na Steam i GOG. Oznacza, że fani marki będą mogli bawić się z odnowionymi Age of Empires bez przesiadki na Windows 10.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=214&v=pk1sVpI32Yo

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze