News

Microsoft uruchomił kolejne wewnętrzne studio, które zajmie się serią Age of Empires

LM, 16.06.2019 15:31 0

Gigant z Redmond po tegorocznym E3 ma już 15 własnych zespołów deweloperskich.

W oficjalnym komunikacie prasowym na stronie marki Xbox firma Microsoft poinformowała, że obok omówionego podczas konferencji na E3 2019 przejęcia studia Double Fine Productions, w ostatnim czasie powołała do życia kolejny wewnętrzny zespół deweloperów. Ten poświęci się pracom wyłącznie nad marką popularnych strategii czasu rzeczywistego Age of Empires (i taką przybrało nazwę). Na jego czele stanie dyrektor generalna Microsoft Publishing – Shannon Loftis. Niestety nie dowiedzieliśmy się jednak, czy nowy zespół zamierza przejąć prace nad zapowiedzianymi już Age of Empires II i III w wydaniach Definitive Edition, czy raczej dołączy do studia Relic Entertainment w procesie deweloperskim zapowiedzianego w 2018 roku Age of Empires IV.

Przy okazji warto pozostać na moment przy zaprezentowanej podczas tegorocznych targów grze Age of Empires II: Definitive Edition. Tytuł ukaże się jesienią tego roku i chociaż nie znamy jeszcze konkretnej daty premiery, to fani cyklu mogą się obawiać, że wraz z nią z oferty dystrybucji zniknie wcześniej wydana odświeżona wersja – Age of Empires II: HD Edition. Okazuje się jednak, że wcale nie musi tak być. Współzałożyciel współodpowiedzialnego za opracowanie Age of Empires II: Definitive Edition studia Forgotten Empires, Burt Beeckman, w rozmowie z redakcją Dualschockers zapewnił, że wydanie HD pozostanie na Steam. Według giganta z Redmond obie odświeżone edycje mają swoje grupy odbiorców i jeśli fanów zadowala efekt prac nad AoE2: HD, to nie ma powodów, by je im odbierać.

https://www.youtube.com/watch?v=ZOgBVR21pWg

Age of Empires: Definitive Edition ukazało się w lutym minionego roku na PC z systemem Windows 10, ale wkrótce pojawi się także na Steam, wraz z premierą usługi Xbox Game Pass na PC. Wspomniane już Age of Empires II: Definitive Edition zadebiutuje na jesieni. Age of Empires III: Definitive Edition oraz Age of Empires IV pozostają jeszcze bez przybliżonej daty premiery, ale 2020 rok wydaje się całkiem prawdopodobny.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=16&v=RYwZ6GZXWhA

Sprawdź bogatą ofertę gier na PC i konsole w sklepie Sferis.pl.

najnowsze