News

Call of Duty: Black Ops 4 miało kampanię fabularną, ale ta była niewypałem

LM, 27.06.2019 09:40 3

Pomysł na moduł battle royale Blackout narodził się niespełna rok przed premierą gry.

Kolejny odcinek z cyklu Kotaku i deweloperskie piekło, a w roli głównej odpowiedzialne za najnowszą odsłonę serii Call of Duty studio Treyarch. Z najnowszej publikacji Jasona Schreiera dowiadujemy się kilku interesujących faktów związanych z pracą nad Black Ops 4, która mówiąc krótko – nie była usłana różami. Activision prezentowało grę jako Call of Duty bez kampanii fabularnej, ale ta była w oryginalnych planach twórców i przysporzyła im nie lada kłopotów.

Okazuje się, że Call of Duty: Black Ops IIII początkowo miało otrzymać kampanię fabularną, aczkolwiek ta nie była przeznaczona do zabawy w pojedynkę. Było to raczej coś w rodzaju zestawu specjalnych misji, które rozgrywaliśmy z innym graczem w formule 2 v 2. Oczywiście możliwe było uruchomienie jej offline, a wtedy rolę graczy przejmowały boty. Misje powiązane były z konkretnymi frakcjami, a ich cele były przeciwstawne dla obu zespołów – jedni mieli atakować, a inni bronić itd. Żeby osiągać postępy w kampanii, musieliśmy ukończyć stawiane przed nami wyzwania, więc porażka w potyczce 2v2 oznaczała, że powtórzymy misję. Dodatkowo w określonych momentach kampanii mogliśmy zmienić stronę, jeśli nie podobały nam się podejmowane przez naszą frakcję decyzje. Na papierze brzmi to, co najmniej intrygująco, ale po wewnętrznych testach kampania wylądowała w koszu z uwagi na kwestie techniczne i ogólną krytykę testerów.

W ten sposób Treyarch na niespełna rok od premiery Black Ops IIII pozostało z dwoma trybami – tradycyjną sieciową rywalizacją i kooperacyjnym trybem zombie. Z punktu widzenia zawartości gry i mającej rozpocząć się niedługo kampanii marketingowej sytuacja była opłakana, a pomysł wprowadzenia do gry modułu battle royale był swoistym objawieniem. Potem było tylko lepiej, bo twórcy jeszcze na początku 2018 roku nie mieli nic, a w połowie października gra trafiła na serwery z trzema trybami zabawy. Spośród nich battle royale był graficznie najuboższy, ale w pełni grywalny, a sam tytuł mimo niezadowolenia fanów wynikającego z braku kampanii okazał się komercyjnym sukcesem. Cuda się zdarzają.

Call of Duty: Black Ops IIII dostępne jest na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Kolejną, tegoroczną odsłoną serii jest zaplanowane na końcówkę października Call of Duty: Modern Warfare.

https://www.youtube.com/watch?v=BjiaMBk6rHk

Kup gry z serii Call of Duty w sklepie Sferis.pl.

najnowsze