News

Kampania They Are Billions okazała się zbyt trudna

Maria Wawrzyniak, 25.06.2019 18:00 0

Prośby (a raczej skargi) graczy zostały wysłuchane. Studio Numantian Games wprowadziło do swojej produkcji They Are Billions poprawki dotyczące poziomu trudności kampanii.

W zeszłym tygodniu gra opuściła early access, otrzymując potężną kampanię fabularną pod nazwą The New Empire. Problem pojawił się bardzo szybko, kiedy to gracze zaczęli coraz bardziej skarżyć się na poziom trudności, który nie dość, że domyślnie był ustawiony na tryb Challenging, tak jeszcze okazał się być nadzwyczaj trudny. Numantian Games przyznało się do błędu i w szczegółach opisało nadchodzące zmiany w wiadomości na Steamie:

Popełniliśmy błąd zostawiając tryb Challenging jako domyślny poziom trudności. W dodatku wielu graczy nadal nie zauważyło niewielkiego ekranu do regulacji poziomu trudności, pojawiającego się przy każdej misji i nie mają pojęcia, że mogą bez problemu zmienić to ustawienie w każdym momencie. Od teraz Accessible jest domyślnym trybem gry – mimo że nadal utrzymuje przyzwoity poziom w kwestii wyzwań, tak w tym przypadku progres jest łatwiejszy. Do tego obniżyliśmy trudność pierwszych misji z myślą o początkujących graczach.

Poza tym twórcy zdecydowali się również usunąć większość ograniczeń czasowych, przede wszystkim na początku kampanii. Ograniczenia, które zostały jednak w grze, zostały wydłużone. O ile dobrze, że deweloperzy rzeczywiście wysłuchali graczy (przynajmniej w jakimś stopniu), tak nie należy zapominać, iż poziom trudności okazał się nie być jedynym problemem – pozostaje kwestia powtarzalności misji czy fabuły, której, według wielu recenzji, mogłoby równie dobrze nie być.

They Are Billions dostępne jest na PC i w przyszłym miesiącu pojawi się na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Pytanie tylko, czy w związku z niemałą popularnością produkcji, a także bardzo bliskim pojawieniem się jej na więcej, niż jednej platformie, twórcy zdecydują się podjąć dalsze działania i rozwiązać problemy.


najnowsze