News

Być może dostaniemy nowe Ape Escape

Maria Wawrzyniak, 24.06.2019 21:20 0

Kultowa seria Ape Escape świętuje w tym roku swoje 20 urodziny. Z tej okazji Sony przygotowało specjalne wideo, a także uruchomiło zupełnie nowe konto na Twitterze, gdzie zamieściło tajemniczą grafikę.

Fani serii biją czołem o posadzkę – czy to oznacza zapowiedź nowej odsłony po 9 latach, czy może jednak nie? Ape Escape, znane w Japonii jako Piposaru, swoją przygodę na rynku gier wideo rozpoczęło w 1999 roku. Dwa lata później pojawił się spin-off, a po roku dostaliśmy kontynuację. Był również remake na PSP oraz parę kolejnych spin-offów, a wszystko zamknęła (przynajmniej na te 9 lat) ostatnia część, Ape Escape Move, wydana w 2010 roku. Prawie każdy z tytułów przypomina nam wspomniane wcześniej wideo, które Sony udostępniło z okazji 20-lecia.

https://www.youtube.com/watch?v=yxxyfPfX44U

Do tego dochodzi to podejrzane konto na Twitterze. Pierwszym tweetem, oczywiście po japońsku, był obrazek gdzie znana fanom serii małpa wychyla się zza drzewa i… no, właściwie to nie wiadomo, o co w tym może chodzić. Warto zaznaczyć również, że oficjalna japońska strona serii Ape Escape została niedawno zaktualizowana po raz pierwszy od ośmiu lat. Podejrzane, nie? Dodać do tego wyraźne zainteresowanie Sony w ostatnim czasie takimi seriami, jak Medievil, ciekawe, czy Ape Escape również znajduje się na liście.

Co o tym myślicie?


najnowsze