Bloodstained: Ritual of the Night kradnie coraz więcej serc

Maria Wawrzyniak
2019/06/20 00:04
3
0

Gra jest dostępna od 18 czerwca, cały czas zyskuje popularność i, co najważniejsze, coraz więcej pozytywnych recenzji.

Bloodstained: Ritual of the Night jest spadkobiercą Castlevania: Symphony of the Night. Oba tytuły stworzył Koji Igarashi, który zasłynął jako producent gier z serii Castlevania. a w przypadku najnowszego tytułu mówi się, że to najlepsze, co wyszło spod jego rąk. Redaktor GameCreate nazwał produkcję "perfekcyjną grą w stylu Metroidvania". Na Metacritic gra zbiera najwyższe oceny, podobnie jest z platformą Steam. Co ciekawe, tytuł został ufundowany przez graczy, na Kickstarterze. Być może chodzi tu o sentyment. Być może o klimat. Jedno jest pewne - coś jest na rzeczy.

Bloodstained: Ritual of the Night kradnie coraz więcej serc

Dla tych, którzy nie wiedzą, o czym mowa - Bloodstained: Ritual of the Night to RPG akcji, w którym gracz kontroluje postać Miriam. Miriam jest sierotą, a jej ciało powoli się krystalizuje, co jest skutkiem rzuconej na nią klątwę przez pewnego alchemika. W celu uratowania zarówno siebie, jak i całej ludzkości, postać musi przedostać się przez zamek, przepełniony demonami. Te zaś przywołał na ziemię Gebel, jej stary przyjaciel, którego ta sama klątwa zamieniła we władcę ciemności. Całość została utrzymana w mrocznym, mocno rysunkowym stylu, więc fani gier 2D w stylu Castlevanii odnajdą się tu jak ryba w wodzie.

GramTV przedstawia:

A skoro gra zbiera tyle pozytywnych opinii i jest uznawana za fantastyczną produkcję, to chyba naprawdę warto sprawdzić, czy to prawda. Jest dostępna na PC oraz konsole PlayStation 4, Xbox One, a także Nintendo Switch.

Sprawdź ofertę gier komputerowych w naszym sklepie Sferis.pl

Komentarze
3
Pajonk78
Gramowicz
20/06/2019 20:16

Na keyshopach juz jest cena nieco ponad 115 zeta

MisticGohan_MODED
Gramowicz
20/06/2019 14:40

j/w bo gierka nawet ciekawa.

Pajonk78
Gramowicz
20/06/2019 13:56

Obejrzałem filmiki, spojrzałem na Steam i... czekam na mocną obniżkę lub jakąś ofertę z "kluczykowni". :)
Trwa Wczytywanie