News

Sprzedaż serii Dark Souls przekroczyła 25 milionów egzemplarzy

pepsi, 11.06.2019 17:14 0

Nie lada osiągnięciem pochwaliło się From Software. Seria Dark Souls, która wyniosła japońskie studio na piedestał, sprzedała się w 25 milionach kopii.

W czasach gdy twórcy gier postanowili odbiorcom nie utrudniać za bardzo ich przechodzenia, jedna firma uderzyła pięścią w stół i powiedziała: “dość tego, płyniemy pod prąd”. To podejście popłaciło. Gracze rozkochali się w wyzwaniach notorycznie rzucanych przez kolejne odsłony Dark Souls, a From Software dziś z dumą może mówić, że podjęło właściwą decyzję. Trzy części uwielbianego cyklu sprzedały się w łącznym nakładzie 25 milionów egzemplarzy.

From Software, jak przystało na sprawiedliwego, kochającego rodzica, nie dzieli swych dzieci na lepsze i gorsze zatem nie wiemy, która z trzech odsłon Dark Souls miała w tym sukcesie największy udział. Warto jednak pamiętać, że podwaliny pod ten sukces zostały zbudowane już w 2009 roku, gdy na PlayStation 3 ukazał się duchowy przewodnik serii, Demon’s Souls.

Pierwsze Dark Souls trafiło na konsole poprzedniej generacji w 2011 roku, a w kolejnym roku zawitało również na pecety. 2014 rok przyniósł premierę Dark Souls II na wspomnianych platformach (później zaktualizowana wersja, Scholar of the First Sin, pozwoliła serii zadebiutować na obecnej generacji konsol), a w 2016 roku doczekaliśmy się Dark Souls III.

From Software postanowiło jednak nie zajeżdżać kury znoszącej złote jaja i od tamtej pory zdążyło wprowadzić na rynek nową markę, Sekiro: Shadows Die Twice, a na E3 2019 oficjalnie potwierdziło prace nad kolejną – Elden Ring.

najnowsze