News

Nie ma wersji na Steam, jest afera. Shenmue III na wyłączność Epic Games Store

pepsi, 11.06.2019 10:51 3

Potwierdza się to, o czym pisaliśmy już po wczorajszej prezentacji Shenmue III. Gra nie będzie dostępna na premierę na Steamie. Wspierający z Kickstartera są oburzeni.

To już oficjalne, pecetowa wersja Shenmue III będzie czasowo dystrybuowana wyłącznie na Epic Games Store. Blisko 70 tys. ludzi wsparło Shenmue III na Kickstarterze, fundując projekt rekordową kwotą 6,3 mln dolarów. Jednym z elementów, jakie twórcy zobowiązali się dostarczyć partycypantom kampanii były klucze aktywacyjne na Steam. Po zawarciu przez Deep Silver umowy z Epic Games stało się to niemożliwe. Firma rozda oczywiście cyfrowe kopie gry, ale w innym sklepie niż pierwotnie to ogłoszono. To nie spodobało się wielu konsumentom.

Co gorsza, wpłacona na Kickstarterze kwota nie podlega zwrotowi. Ys Net i Deep Silver informują o tym w mailach osoby, którym nie podoba się zmiana platformy dystrybucyjnej Shenmue III i chciały odzyskać zainwestowane w projekt pieniądze. W sekcji komentarzy na Kickstarterze rozpętało się piekło. Ludzie wzajemnie instruują się jak wybrnąć z tej niepożądanej sytuacji, doradzając sobie żądanie zwrotu od operatorów kart płatniczych czy złożenie donosu na twórców Shenmue III z uwagi na niezgodne z prawdą reklamowanie swojego produktu.

Nie ma wątpliwości, że sytuacja ta negatywnie odbije się na wizerunku Deep Silver i nawet samych autorach Shenmue III, którzy przez lata cieszyli się przecież wielką estymą. Nasuwa się więc pytanie: czy było warto?

Premiera Shenmue III została niedawno przełożona na 19 listopada. Na targach E3 pokazano nowy gameplay trailer gry.

najnowsze