Star Wars Jedi: Fallen Order początkowo... w ogólnie nie było grą z Gwiezdnych wojen

pepsi
2019/06/10 08:46
1
0

Respawn Entertainment dostało od EA propozycję stworzenia gry w świecie Gwiezdnych wojen po tym, jak wydawca zobaczył projekt studia niezwiązany z uniwersum George’a Lucasa.

Star Wars Jedi: Fallen Order początkowo... w ogólnie nie było grą z Gwiezdnych wojen

- Zanim zaczęliśmy prace nad Star Wars, dłubaliśmy przy innej grze. W zasadzie miała ona te same filary, które mamy w tej grze: przemyślana walka, zręczna eksploracja, taka, której zwykły człowiek nie byłby w stanie dokonać, a także projekty poziomów rodem z Metroidvanii – przyznał w wywiadzie dla GameSpotu po premierowym pokazie rozgrywki Star Wars Jedi: Fallen Order na EA Play 2019 reżyser gry, Stig Asmussen.

- Kiedy pracowaliśmy nad tym innym projektem i zaprezentowaliśmy jego demo, ludzie w EA je zobaczyli i stwierdzili, że jest w tym coś, co łatwo można przeobrazić w grę z uniwersum Star Wars. Mam doświadczenie w grach akcji z walką wręcz. Kiedy więc stwierdzili: “naprawdę lubimy grę, nad którą pracujecie i chcecie na pewnym etapie zrobić, ale jakbyście się zapatrywali na zrobienie Gwiezdnych wojen?”, uznaliśmy, że to świetny pomysł.

- Sporo głównych funkcjonalności, które tworzyliśmy dla tej innej gry, sporo jej fundamentów, zdołaliśmy przenieść. Zawsze zaczynamy od tego, czym jest dana gra; jakie towarzyszą jej odczucia; jak się w nią gra; jakie są mechanizmy – a dopiero później rozgryzamy fabułę. Tak się akurat zdarzyło, że projekt, nad którym wcześniej pracowaliśmy, dało się bardzo dobrze przenieść – dodał Asmussen.

GramTV przedstawia:

Przypomnijmy, że oprócz pokazu na EA Play, Star Wars Jedi: Fallen Order doczekało się też krótkiej prezentacji na konferencji Microsftu, gdzie pokazano nowy trailer gry.

Gry Star Wars w ofercie sklepu Sferis.pl

Komentarze
1
Fang
Gramowicz
10/06/2019 21:26

Jak widziałem sobotni zwiastun to pomyślałem że to wygląda jak gra do której po prostu dodali miecze świetlne i szturmowców, cóż widać nie myliłem się :/