EA Play 2019: Battlefield V obiera kurs na Pacyfik – wszystkie nowości w jednym miejscu

LM
2019/06/08 21:10

Prezentacja nadchodzących map, nowinki w grze i zapowiedź Rozdziału V Teatrów Wojny.

Prezentacja poświęcona najnowszej odsłonie pierwszoosobowych strzelanek studia DICE — Battlefield V — już za nami, więc czas podsumować wszystko, czego dowiedzieliśmy się podczas EA Play 2019. Sporo poruszonych tematów pojawiało się we wcześniejszych komunikatach Electronic Arts, ale nie zabrakło także kilku nowości – wszystkie szczegóły poniżej.

Chapter IV: Defying the Odds

Kolejny rozdział Teatrów Wojny trafi do gry jeszcze w tym miesiącu, a konkretnie 27 czerwca. Podczas kolejnego etapu rozwoju gry DICE zamierza wypuścić co najmniej pięć nowych map, a także udostępnić graczom kilka długo wyczekiwanych nowinek.

Czerwiec

Już teraz gra Battlefield V została udostępniona abonentom usługi Origin Access Basic na komputerach osobistych. Oznacza to, że przy wykupieniu najtańszej wersji abonamentu na usługę EA możecie bawić się z pełną wersją rzeczonej strzelanki.

Czerwiec, EA Play 2019: Battlefield V obiera kurs na Pacyfik – wszystkie nowości w jednym miejscu

Już 27 czerwca, czyli w dniu premiery nowego rozdziału Teatrów Wojny na serwery trafi zlokalizowana w Afryce Północnej mapa Al Sundan, która bazuje na Opowieści Wojennej zatytułowanej Pod flagą niczyją. DICE zaoferuje nam rozległą, pustynną arenę, w której będziemy walczyć na wielkich odległościach z wykorzystaniem pojazdów i lotnictwa.

Lipiec

Lipiec, EA Play 2019: Battlefield V obiera kurs na Pacyfik – wszystkie nowości w jednym miejscu

W nadchodzącym miesiącu na serwery trafi kolejna mapa – Marita. Ta będzie niejako przedłużeniem walk o Grację zapoczątkowanych wydaną niedawno mapą Merkury. Arena została zaprojektowana z myślą o starciach piechoty, podczas których będziemy przemierzać brukowane ulice, by flankować oponentów i zdobywać nad nimi przewagę. Całość będzie rozgrywana na kilku poziomach.

Przy okazji EA Play dowiedzieliśmy się, że Battlefield V pojawi się także w katalogu EA Access na konsolach PlayStation 4, ale nie wskazano jeszcze konkretnej daty premiery usługi na konsolach Sony.

Sierpień

GramTV przedstawia:

Sierpień, EA Play 2019: Battlefield V obiera kurs na Pacyfik – wszystkie nowości w jednym miejscu

W sierpniu na serwerach pojawią się dwie nowe mapy dedykowane starciom na krótkim dystansie: Lofoten Islands oraz Provence. Areny powstały w odpowiedzi na spore zainteresowanie trybem Podboju Drużynowego, by przetestować nasze umiejętności strzeleckie i zdolność do bliskiej współpracy z członkami zespołu. W przeciwieństwie do wcześniej udostępnianych map tym razem w walkach Podboju Drużynowego weźmie udział jedynie piechota.

Obok tego w sierpniu pojawi się zapowiedziana wcześniej aktualizacja kont graczy, która umożliwi ich rozwój nawet do 500 poziomu.

Wrzesień i październik

Wrzesień i październik, EA Play 2019: Battlefield V obiera kurs na Pacyfik – wszystkie nowości w jednym miejscu

To jednak nie koniec nowości związanych z czwartym rozdziałem Teatrów Wojny. We wrześniu EA umożliwi graczom bezpłatny dostęp do dedykowanych serwerów, dzięki którym będziemy mogli wejść do gry samotnie lub ze znajomymi – ale z pewnością na własnych warunkach.

Dodatkowo jeszcze przed premierą Rozdziału V Teatrów Wojny na serwerach pojawi się inspirowana mapą Operacja Metro z gry Battlefield 3 arena Operacja Podziemie, która przeniesie walkę piechoty w bezpośrednim dystansie na zupełnie nowy poziom. Zróżnicowane lokacje i nowe, ciekawe sposoby rozgrywki jeszcze przez wyprawą w rejon Pacyfiku.

Obok tego DICE zapewnia, że wraz z kolejnymi aktualizacjami w trybie battle royale w Battlefield V – Burza Ognia – pojawi się masa nowości, usprawnień i poprawek.

Chapter V: Awakening the Giant (?)

Chapter V: Awakening the Giant (?), EA Play 2019: Battlefield V obiera kurs na Pacyfik – wszystkie nowości w jednym miejscu

W czasie EA Play 2019 DICE potwierdziło, że piąty rozdział Teatrów Wony przeniesie walki w rejon Pacyfiku. Wraz z nim pojawią się nowe pojazdy, uzbrojenie i masa innych nowinek, nawiązujących bezpośrednio do klasycznego już Battlefield 1942. Obok tego otrzymamy dwie nowe frakcje: USA i Japonię oraz trzy nowe mapy, a jedną spośród nich będzie nowe spojrzenie na Iwo Jimę. EA nie podało jeszcze dokładnej daty premiery Rozdziału V Teatrów Wojny, ale powinniśmy spodziewać się jej na przełomie października i listopada.

Battlefield V dostępne jest na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.


Kup gry z serii Battlefield w sklepie Sferis.pl.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!