News

Zapowiedziano Karol Wojtyła: Totuus Tuus - grę o młodym papieżu-Polaku

therionee, 03.06.2019 12:27 6

Od naszych decyzji w grze będzie zależało, czy Karol Wojtyła zostanie papieżem, czy może pisarzem albo uczonym.

 

 

Poznańskie Mobinet Games przygotowuje chrześcijańską grę Karol Wojtyła: Totuus Tuus, w celu upamiętnienia papieża-Polaka. Będzie to gra z gatunku visual novel, w stylu anime. Przeniesiemy się w niej do czasów, gdy Polska była okupowana przez Niemcy, a następnie zniewolona przez system komunistyczny. Wcielimy się w młodego Karola Wojtyłę i zmierzymy się z problemami, z jakimi musiał się on borykać. Zanim przyjął święcenia kapłańskie, prowadził działalność konspiracyjną i ciężko pracował. Wydarzenia te zainspirowały go, by został księdzem. Ukończył studia i szybko stał się cenionym teologiem i wykładowcą, zawsze jednak pozostawał serdecznym człowiekiem - nazywano go "Wujkiem". Zostanie on przedstawiony nie jako człowiek z brązu, ale ktoś, kto po maturze poszedł na kremówki.

Jako młody ksiądz z Krakowa i Wadowic będziemy prowadzić ewangelizację, pomagać innym w dokonywaniu wyborów i podejmować moralne decyzje. Od naszych wyborów będzie zależało, czy Karol Wojtyła podąży niełatwą drogą kapłaństwa i czy jego losy nie poplączą się tak, że ostatecznie nie zasiądzie na piotrowym tronie, a zostanie np. pisarzem, uczonym albo żołnierzem w Powstaniu Warszawskim. Karol Wojtyła interesował się literaturą i publikował dramaty pod pseudonimem Andrzej Jawień, a jako filozof-fenomenolog przygotował kilkadziesiąt prac teologicznych i filozoficznych.

Na stronie Polak Potrafi ruszyła zbiórka na Karol Wojtyła: Totuus Tuus. Celem jest zgromadzenie 25 tysięcy złotych, do końca pozostało 42 dni. Gra nie trafi jednak tylko do wpłacających - zostanie udostępniona wszystkim za darmo. Całość ma powstać w ciągu 6 miesięcy, a po trzech miesiącach ma być dostępne grywalne demo. W zależności, ile uda się zgromadzić pieniędzy, zostanie przygotowana wersja na telefony z Androidem, dodatkowe zakończenia, tłumaczenie na język angielski i DLC utrzymane w nieco innym stylu - "Popiełuszko: Daj siłę, Chrystusie!", przedstawiające historię Jerzego Popiełuszki i jego zmagania z totalitarnym systemem.

https://www.youtube.com/watch?v=PM4Cm5pUx7M

Sprawdź bogatą ofertę gier komputerowych w sklepie Sferis.pl

najnowsze