News

Twórcy The Order 1886 pracują nad nową grą AAA na konsole

LM, 24.05.2019 18:25 0

Ta jest jeszcze w fazie prototypu i zapewne szybko nie doczekamy się jej oficjalnej zapowiedzi.

Jeśli zastanawialiście się, co w ostatnich latach działo się w odpowiedzialnym za wydaną w 2015 roku grę The Order 1886 studiu Ready At Dawn, to mamy dla Was garść informacji. Ru Weerasuriya – prezes studia – miał ostatnio okazję porozmawiać z redakcją GamesBeat o najnowszym projekcie ekipy, czyli dedykowanym technologii VR Lone Echo II, które pojawi się na rynku w nadchodzącym roku. Obok garści nowinek dotyczących tytułu na Oculusa dowiedzieliśmy się także, że Ready At Dawn powróci z kolejnym wysokobudżetowym projektem.

Ten obecnie jest w fazie prototypu, więc z pewnością minie trochę czasu, zanim twórcy zdecydują się na oficjalną zapowiedź, co potwierdził także Weerasuriya. Produkcja gry finansowana jest z wewnętrznych środków ekipy, a omawiana tu gra AAA zmierza na konsole, by pokazać nam, czego Ready At Dawn nauczyło się z prac nad The Order 1886 i Lone Echo II. Prezes studia nie ukrywał, że całość zaoferuje całkowicie nowy poziom immersji, gdyż jak podkreślał Weerasuriya, po kontakcie z grami VR bardzo mocno zmienił się sposób, w jaki twórcy postrzegają tę kwestię. Oznajmił przy tym, że są świadomi tego, że gracze nigdy nie podążają wytyczonymi przez deweloperów ścieżkami, a raczej poznają wykreowany świat na własną rękę i zamierzają zrobić z tego użytek przy projektowaniu omawianego tytułu.

Steampunkowa gra akcji The Order 1886 trafiła na konsole PlayStation 4 na początku 2015 roku. Tytuł zdobył uznanie za oprawę graficzną i warstwę fabularną, ale graczom i recenzentom nieszczególnie spodobała się liniowość gry i niezbyt rozbudowane mechaniki rozgrywki.


Bogatą ofertę pudełkowych gier na konsole PlayStation 4 w atrakcyjnych cenach znajdziecie w sklepie Sferis.pl.

najnowsze