News

Konsole ratują sprzedaż Metro: Exodus

pepsi, 23.05.2019 16:36 0

Wygląda na to, że pecetowa wyłączność Metro Exodus dla Epic Games Store nie wpłynęła najlepiej na sprzedaż gry na tej platformie. Wydawca nie chce jednak podawać konkretów.

“Absolutna większość” sprzedanych egzemplarzy Metro Exodus to wersje na PlayStation 4 i Xboksa One – przekazali przedstawiciele THQ Nordic podczas spotkania z inwestorami podsumowującego poprzedni kwartał. Choć wspomnieli zdawkowo o “rosnącej bazie fanów” na PC, nie komentowali szerzej sprzedaży gry na PC. Odmówili również udzielenia szczegółowych informacji na temat tego, jak produkcja studia 4A Games poradziła sobie na Epic Games Store, czyli w jedynym sklepie, który prowadzi dystrybucję tytułu w edycji pecetowej.

Istnieją podejrzenia, że popularność Metro Exodus wśród posiadaczy komputerów osobistych mogła ucierpieć w wyniku podpisania umowy na dystrybucyjną wyłączność z Epic Games, chociaż sami operatorzy sklepu twierdzili, że gra budzi spore zainteresowanie, a w okresie premierowym sprzedała się dwukrotnie lepiej od Metro: Last Light, które było dostępne na Steamie. Tymczasem THQ Nordic informuje, że szczególnie zadowolone jest ze sprzedaży Metro Exodus drogą cyfrową. 

Czy gra faktycznie jest warta zainteresowania? Przekonajcie się o tym czytając naszą recenzję.

Zamów grę Metro Exodus na Xboksa One w sklepie Sferis.pl

 

 

najnowsze