Dead Island 2 nadal powstaje

pepsi
2019/05/23 19:19

Mija pięć lat od oficjalnego ogłoszenia Dead Island 2. THQ Nordic, które po drodze przejęło prawa do tytułu, utrzymuje, że pomimo ciszy na łączach prace nad nim nadal trwają.

Dead Island 2 nadal powstaje

Dead Island 2 nadal znajduje się w aktywnej produkcji – zapewnił inwestorów podczas spotkania podsumowującego miniony kwartał Lars Wingefors, dyrektor wykonawczy THQ Nordic. Co ciekawe, niemal identyczną deklarację przedstawiciele firmy złożyli… blisko rok temu. Od tamtego czasu o projekcie, nad którym pracuje Sumo Digital, nie słyszeliśmy nic. Teraz też skończyło się jedynie na lakonicznym zapewnieniu o tym, że gra nie została pogrzebana.

Pierwotnie nad Dead Island 2 pracowało studio Yager, ale właściciel Deep Silver w 2016 roku zdecydował o przeniesieniu produkcji do innej ekipy. Gra została ogłoszona na E3 2014. Seria została zainicjowana w polskim Techlandzie, ale z uwagi na prawa do marki rodzima firma zdecydowała się na rozpoczęcie nowego przedsięwzięcia w tematyce apokalipsy zombie, co okazało się nie najgorszym ruchem. Dying Light dziś stanowi uznaną markę, z kolei Dead Island, jak widać, zawisło w próżni.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!