THQ Nordic ma obecnie 48 niezapowiedzianych gier – nowe AAA twórców Metro jedną z nich

LM
2019/05/22 17:50

Metro Exodus z najlepszym otwarciem w historii THQ Nordic.

Kilka godzin temu wspominaliśmy o ujawnionym przez THQ Nordic porozumieniu, na mocy którego odpowiedzialne m.in. za serię Gothic, niemieckie studio Piranha Bytes zostało włączone do wewnętrznych ekip wydawcy. To jednak nie koniec nowinek, a w zasadzie ciąg dalszy wątku, który rozpoczęliśmy w lutym. W najnowszym sprawozdaniu THQ Nordic poinformowało, że w planach wydawniczych THQ Nordic, Deep Silver oraz Coffee Stain mamy wciąż 80 gier, z czego 48 nie doczekało się jeszcze oficjalnej zapowiedzi.

THQ Nordic ma obecnie 48 niezapowiedzianych gier – nowe AAA twórców Metro jedną z nich

Okazuje się, że jedną z nich będzie nowe dzieło studia 4A Games, czyli ekipy odpowiedzialnej za serię strzelanek Metro. Na razie wiemy jedynie, że będzie to gra z segmentu AAA. Żadnych szczegółów nie podano, ale niewykluczone, że mowa tutaj o kontynuacji Metro Exodus – tym bardziej że jak podało THQ Nordic, gra okazała się najlepszym otwarciem w historii grupy, w pełni pokrywając koszty produkcji i kampanii marketingowych.

Warto przypomnieć, że jeszcze w lutym THQ Nordic informowało o 77 projektach – 11 z nich wtedy było już ukończonych, a 29 niezapowiedzianych. Od tamtego czasu grupa nabyła prawa do kolejnych marek, a także powiększyła się o dwa studia – wspomniane już Piranha Bytes, a także odpowiedzialne za grę Kingdom Come: Deliverance praskie Warhorse. Jak widać, zaowocowało to kolejnym pakietem projektów i pozostaje mieć nadzieję, że przynajmniej część z nich poznamy w nadchodzących tygodniach.

GramTV przedstawia:


Jeśli szukacie gier z portfolio THQ Nordic, to ich bogaty wybór znajdziecie w sklepie Sferis.pl.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!