THQ Nordic przejęło Piranha Bytes - studio odpowiedzialne za serie Gothic, Risen i Elex

therionee
2019/05/22 10:52

Piranha Bytes zachowa pełną kontrolę kreatywną nad opracowywanymi przez siebie grami.

THQ Nordic przejęło Piranha Bytes - studio odpowiedzialne za serie Gothic, Risen i Elex

THQ Nordic ogłosiło, że przejęło Piranha Bytes wraz z prawami do marek studia - Risen i Elex. Obie strony zgodziły się nie ujawniać informacji, ile THQ Nordic zapłaciło. THQ Nordic wykupiło również prawa do marki Gothic od Pluto 13, więc Piranha Bytes będzie mogła powrócić do tej serii.

Ogłoszono również, że Piranha Bytes pozostanie niezależnym studiem jako nowo uformowane Piranha Bytes GmbH. Zespół nadal będzie skupiać się na tworzeniu gier i będzie mieć nad nimi "pełną, kreatywną kontrolę", zaś THQ Nordic będzie wydawcą. Obecnie trwają prace nad Elex 2. Nie ma w planach przetasowań ekipy, na której czele stoją Michael Ruve (CEO) oraz Bjorn Pankratz.

Lars Wingefors, szef grupy THQ Nordic AB, mówi:

Piranha Bytes jest jednym z najbardziej rozpoznawanych, niemieckich studiów. To twórcy RPG-ów Gothic, Risen i Elex. Te trzy silne marki odniosły sukces i będą wspaniałym uzupełnieniem naszego portfolio. Nie możemy się doczekać, aż Piranha dołączy do rodziny. Studio to osiągnęło legendarny status, a fani uwielbiają ich obecne gry i niecierpliwie oczekują nowych tytułów w przyszłości.

Szef Piranha Bytes, Michael Ruve, podkreśla:

Nasze relacje z THQ Nordic mają długą historię i były bardzo udane. Jesteśmy podekscytowani możliwością dołączenia do grupy. THQ Nordic ma niezrównane doświadczenie i możliwości, jeśli chodzi o tworzenie gier i ich wydawanie, jesteśmy przekonani, że są świetnymi partnerami i pomogą wznieść studio Piranha na nowy poziom. Dostrzegamy wyjątkową okazję, by nadal tworzyć wspaniałe, zapadające w pamięć gry RPG, teraz jako część rodziny THQ Nordic.


GramTV przedstawia:

Zamów grę Elex – wersja cyfrowa na PC w sklepie Sferis.pl

Zamów gry z serii Gothic w sklepie Sferis.pl

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!